Chci změnit svět

Ne, nechystám se vás přesvědčovat o tom, jak zachráním děti v Africe, nebo vynaleznu lék na nejrůznější nemoci. Můj cíl, nebo spíše moje přání je mnohem více jednodušší. Co bych si přála, aby se mezi lidmi změnilo?

Tak za prvé, chci vás všechny přesvědčit, že ne každý, kdo trpí psychickými problémy je blázen. Tak to vůbec není! Dále chci, aby lidi pochopili rozdíl mezi psychickou poruchou /psychickými potížemi a psychickou nemocí, nemůžete všechny trpící úzkostmi nacpat do kolonky schizofrenie/bipolarita atd. Jak docílím toho, aby se pokřivené vidění lidí změnilo? Nastavím zrcadlo na sebe a každého, kdo bude mít zájem o tom se mnou mluvit a snažit se to pochopit budu přesvědčovat, že lidí s psychickými problémy není nutné se bát, nebo se jim stranit. Budu vysvětlovat a mluvit. Každý člověk, kterého přesvědčím je malý krůček k lepšímu.

Přála bych si , aby lidi neodsuzovali menšiny, a zase si nechali věci vysvětlit. Ono se to nezdá, ale všechno je o komunikaci. Proto bych chtěla, aby členové LGBT scény i nadále vystupovali veřejně a sdíleli svoje životy mezi lidmi. Já jim pomůžu tím, že je nebudu odsuzovat (ať už to jsou lesby, gayové, nebo trasgenders) a jejich příběhy budu sdílet (Tak, jako často narážím na Johnyho (Tranzita), Tores Gorgeous atd…). Je lehké člověka odsoudit, a to platí i v případě psychických problémů, ale co když věci jsou složitější a je potřeba to uvést na pravou míru?

Přála bych si, aby se k sobě lidi chovali slušně. Aby nikdo nedělal nic, co nechce, aby mu dělali ostatní. Jenže, to už je zbožné přání, podobné tomu nakrmit všechny hladovějící děti. Pojďme se posnažit změnit aspoň malinké věci. Ukažme lidem s psychickými problémy (to znamená i mně) a LGBT lidem, že jsou stejní jako my, a že je nesoudíme, nechejme je vymluvit se, naslouchejme jim a nestraňme se.

Jen tak budeme lepšími lidmi :)!

 

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *