Fatální chyby, kterým se při provázení musíme vyhnout

Jelikož jsem byla svědkem fatálních průvodcovských chyb, sepíšeme si, co rozhodně ne!  Co je teda úplně mimo, když vedete zájezd v terénu?

Naprostá neschopnost organizace- Tento pán vyššího věku vůbec nevěděl, jak vše úspěšně zorganizovat, neustále se zamotával do programu zájezdu, měnil ho, vysvětloval nesrozumitelně.
Vtípky– Pan “průvodce” se několikrát pokusil o vtípek se sexuálním podtextem stylu: ,,Víte, chlapi, jak ta žena dosáhla toho, co chtěla”.
Tichý projev– Absolutně nikdo neslyšel, co chlap říká, protože mluvil jako myška.
Skupinový chaos-Cestou se několik lidí ztratilo, jelikož si klienty nehlídal, nepočítal, nekontroloval, když řekl, že odcházíme k autobusu a navrhli jsme mu, ať nás přepočítá řekl, že počítat nás nebude.
Dezinformace– Není nic horšího než špatné informace ze strany průvodce.
Nevlídné chování ke klientům, nevlídný přístup k lokalitě (,,Stejně tady nic není k vidění…”  ,,Je to staré jen 120 let, to není žádná památka.”), jedné paní řekl, že pokud se jí na zájezdu nelíbí, může odletět soukromým letadlem.
Pomlouvání cestovky a přípravy zájezdu ze stran cestovky.
Mluvení čelem k památce, takto vám totiž nikdo nerozumí.
Nepřizpůsobivost tempa chůze skupině, obzvlášť pokud jsou v ní stáří lidi, nemůžete spěchat.
Mapky, ze kterých není co vyčíst, protože jsou hrozné, což konstatuje samotný průvodce.-

Pozdní příchod  na místo srazu, toto vás v očích klientů degraduje hodně hluboko.
Viditelná nechuť k provázení a k lokalitě, kam jedete.

Stěžování klientům, že toho už máte dost jak psychicky, tak fyzicky

Stání mezi klienty tak, že s nimi splynete- Pokud nemáte 2 metry a hlas jako zvon, průvodce vždycky stojí na viditelném místě (schody..)

Jak vidíte, tady není co brát. Pán byl sice náhradník, ale průvodcovskou zkoušku měl a to letitou. Každý děláme chyby, ale toto jsou chyby tak obrovské a navíc se o nich neustále učí v kvalifikačních kurzech průvodce, takže kdysi dávno tohle všechno musel vědět. CK by si měla rozmyslet spolupráci s takovým průvodcem, o následné stížnosti nikdo nestojí a co jsem se koukala na net, na tento “zájezd” už stížnosti jsou.

Dopadlo to tak, že lidi se ztráceli, platili pokuty za metro a nikdo nevěděl, co se vlastně bude dít. Jedno velké NE! TAKTO OPRAVDU NE!

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *