Jak bych se nechtěla vdávat na hradě

Svatba na hradě, taková romantika! Taky jste se zasnili do představy, jak vycházíte z hradu se svým životním partnerem, svatebčani po vás hází rýží, zní famfáry a cítíte se přitom jako Kate a William? Tak to honem zpátky do reality!

Já osobně bych se na rušném a frekventovaném hradě nevdávala, spíše uvažuju nad svatbou v přírodě. Proč? Tak za prvé, téměř nikdy se nestane, že by kvůli vaší svatbě uzavřeli celý objekt, to znamená, že nevěsta se stane turistickou atrakcí a vaše svatební fotky obohatí fotoalbum nejednoho návštěvníka. Všichni turisté na vás koukají, šuškají si, klid na obřad není úplně dokonalý, z hradu musíte hodně rychle pryč, protože se berete za běžného provozu, a ani ta rýže se neuskuteční. Nemá to kdo uklidit. Pokud přeci jen neodoláte a zaházíte si, připravte peněženku. Na vašem svatebním videu budou i úplně cizí lidi, a pokud vás napadne, že čtyřnohý miláček se svatby musí taky zúčastnit, tak na to hodně rychle na většině objektů zapomeňte, jedině, že by se někomu chtělo ho držet celý obřad v náručí. Což v případě takového ovčáka je docela problém. Taky cena svatby je docela mastná a přístup k objektu fyzicky náročný, hlavně pro dámy s vysokými podpatky, ty nejčastěji ze svatby odchází bosky. Nemluvím ani o tom, že na některých objektech není elektřina.

Tak jo, nechtěla jsem vás vyděsit, jen poodhrnout krutou realitu. Svatba na hradě nemusí vždycky být svatbou jako z pohádky. Samozřejmě budete mít hezké fotky a bude to působit romanticky, ale pro mě osobně je přijatelnější svatba v přírodě, ale proti gustu :).. Záleží samozřejmě na vytíženosti objektu a na dni a měsíci, kdy se berete.

 

Související články

1 komentář

  1. Vdávala jsem se na zámku a jde jen o to, aby člověk zvolil správný termín. Měli jsme celý zámek pro sebe, obřad byl soukromý a bez čumilů. Noc jsme strávili na zámku. Na hradě si myslím, to bude obdobné. Nemáme ani nikde kontakty nebo tak. Pouze hodně jezdíme po památkách a ptáme se. Není to tak strašné 🙂 dokonce i Lednice se dá zvládnout celkem levně a bez lidi 🙂