Jak mě děsí, jací lidé (také) žijí v naší zemi

!Hned v úvodu  chci říct, že na nikoho neútočím, nikým nepohrdám a nehážu všechny do jednoho pytle!

Poslední dobou mě začíná děsit, jací lidé (také) žijí v této zemi. Tito lidé se vždycky ozvou ve chvíli horkých a aktuálních společenských témat, kdy to ve společnosti doutná až do doby, než nastane erupce, palčivé téma vybuchne a začne být horlivě diskutované.

Jako hlavní příklad dnešního článku použiju letošní prezidentskou volbu, doplněnou o cenzurované, ale publikované komentáře v různých diskuzích.

Tak jo, pro začátek stačí, ne? Děsí mě, jaká nálada panuje ve společnosti, ale to si nemyslím, že je “zásluhou” jen prezidenta. Chudí útočí na bohaté, bohatí na chudé, vzduchem lítají nadávky a nulové argumenty, šíří se bludy.  Štve mě, jak lidi skáčou na fake news, ať už se to týká uprchlíků, eura nebo něčeho úplně jiného. Při možnostech, jak se v dnešní době informovat to zkrátka nechápu. Jak to, že lidi skáčou na evidentní bláboly a nesmysly? Nejhorší je, že lidi věří dezinformacím, které přihřívají ještě někteří politici (to už vůbec nepochopím).

Jasně, jsme země (i) mamynek (to tvrdé y je tam schválně) z mimibazaru, lidí se základním vzděláním, lidí, které absolutně nezajímá kultura, ale děsí mě, jací lidé tu s námi taky žijou. Nepohrdám lidmi, co mají dokončenou střední školu s maturitou nebo bez, pohrdám hulváty a viditelnými neinteligenty, kteří se vyskytují i na VŠ. Nesnáším nabubřelost některých profesorů na vysokých školách, stejně jako některých studentů (jsem přece elita národa, tak se ke mně nějak chovej), vzdělání není hlavním ukazatelem inteligence, na rozdíl od toho, jaké zastáváme myšlenky, názory a jak se projevujeme.

Štve mě, jak lidi skáčou na fake news, které berou za svatou pravdu, protože Rusko, Amerika nebo Ilumináti nám přece plno věcí zatajují  a ovlivňují nás a jedině pan Okamura a další tuto zemi můžou zachránit před kavárenskými povaleči z pražské kavárny. To jsou myšlenky a názory spousta obyvatel naší země.

Děsí mě, jak se dá plno lidí ovlivnit, což ukazuje na výsledek parlamentních voleb. Děsí mě, jak vypadaly prezidentské debaty, hlavně na Primě, kde to vypadalo jako na fotbale či v reality show. Děsí mě, jaké skvosty se vyskytují v diskuzích, kam se hrabe TV Barrandov a TV Regina dohromady, toto je skutečný bizár a bohužel, je opravdový.

Lidi, kteří diskutují pod různými články si představuju asi jako tyto postavy z filmu Účastníci zájezdu, kdo viděl, tak nejspíš pochopí, koho a jak to myslím.

Kdo neviděl, nastíním. Doma se oslovují ,,táto” a ,,mámo”, ve společnosti pak “starej” a “stará”. Jsou to voliči určitých politických stran. Zastávají názor, že homosexualita se dá chytit, tampóny jsou škodlivé, přerušovaná soulož je bezpečná, a že prezident rozhoduje o uprchlících a přijetí eura.  Jejich vyzváněním je Mešita od Ortelu. Nezajímají je knihy, kultura obecně. Hltají všechny fake news plnými doušky a šíří je dál.

Takoví lidé jsou v diskuzích nejvíce slyšet, což bylo vidět i při živých politických debatách. Takoví lidi neuznávají osobnosti jako je například pan Svěrák, který za život velmi pozvedl českou kulturu, je to přece člen pražské kavárny!

Nezajímají se o minulost a když už, tak jen proto, aby dodali, že za komunistů bylo líp a že v současné době havloidů, vítačů a kývačů mají plnou prdel. Takoví lidi jsou slyšet, což je přinejmenším alarmující a háže to špatný odraz na celou naši společnost. Nejsem ani pro Drahoše, ani pro Zemana a článek nemá nikoho urazit a označit ho za voliče toho či onoho. Článek má donutit k zamyšlení, jak to v naší zemi vypadá. Protože tito lidé jsou slyšet, na rozdíl od těch, kteří mají naší zemi co říct. Co s tím?

Ještě pár skvostů:

Uvažovala jsem, že článek vydám až po volbách, ale proč bych to dělala? Stojím si za názorem, že skutečně inteligentní lidi (bez rozdílu vzdělání) jsou málo slyšet.

Zdroje: tady tady

Ano, šla jsem do rejdiště určité skupiny diskutujících a to proto, abych ukázala na jejich sílu. Možná, že inteligentní lidi ví, že psát do internetových diskuzí je zbytečné, protože není nic horšího, než srážka s blbcem a tak raději mlčí.

Kovyho video musím sdílet, jelikož má hlavu a patu. Volte podle toho, kdo je vám názorově blíž, nenechte se ovlivnit bláboly.

 

You may also like

6 komentářů

 1. Kovyho video je skvělé, hrozně se mi líbí, jak je inteligentní a má o všem přehled. Popis rodinky z Účastníků zájezdu je naprosto přesný, mám přímo averzi na takové typy lidí, kterých je plná republika. A přesně jak píšeš, se vzděláním to vůbec nesouvisí, takové “burany” najdeme jak na VŠ, tak na učňácích. U nás doma se raději o politice moc nebavíme, protože zbytek rodiny volil jiného kandidáta než já a stačila zmínka, aby byl oheň na střeše 😀 Na Zemanovi mi nejvíc vadilo jeho hulvátské vystupování a urážení všech okolo, to mě nejvíc děsilo, že to většině lidí vůbec nevadí. Respektuji volbu každého a diskuze, kde se lidé navzájem urážejí nechápu a neuznávám. Já často říkám, že nemám ráda lidi a pak jsem za nepřátelského člověka, ale lidé obecně jsou skutečně hrozní, zejména tady v ČR, bohužel. Jinak pěkně napsané, souhlasím se vším 🙂

  LENN

  1. Chtěla jsem se vyhnout označení buran, ale už nemusím 😀 My se s přítelem taky doma o politice moc nebavíme, vidí to jinak. Mým kandidátem byl pan Hilšer. Já Kovyho sleduju občas, ne vždycky souhlasím se vším, co řekne, přesto, je to jeden z nejinteligentnějších youtuberů v zemi.

 2. Volby jsou už dávno za námi, ale i tak je naše milovaná Česká republika stále rozdělena na dvě strany – milý Drahoš a drahý Zeman. Kdokoliv se mě ptá pro jakého prezidenta jsem volil, mám strach říci cokoliv bez toho, abych nedostal přes hubu.

  Nebudu zde psát koho jsem volil, protože je dost možné, že i tady v komentářích by se našel někdo, kdo by mi dal takhle virtuálně přes nos. Je mi jedno, že Drahoš prohral a Míla vyhrál. Co se změní? Ano, nějaké změny nastanou, ale i tak si myslím, že vše bude při starém. Hlavní je, aby tohle šílenství skončilo. Šílenství v podobě nadávání na výsledky voleb.

  Co se týče těch diskuzí, i já je nevyhledávám. Vlastně se jim snažím vyhnout. Když ale vidím, co lidé píší a co jsou schopni vypustit z pusy a psát na internet, je mi to líto.

  Snad tohle šílenství brzo skončí…

 3. Upřímně je mi celkem jedno, kdo zvítězí, chci jen, aby už konečně bylo po volbách! Diskuze nijak nevyhledavám, ale na FB se jim nedá vyhnout. Jsou to samé sporsťárny. Nechapu, jak někdo může vypouštět z úst (ok, z klávesnice) tak hnusné věci. Jasně, nebudou volby, najde se něco jiného, ale teď je to fakt extrém…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *