Kdo je vlastně Tereza?

Kdo vládne tomuto blogu?

Živím se (částečně, protože studuju), jako průvodkyně. Zatím pracuju na hradě a zámku, ale už jsem vykročila k tomu, abych mohla jezdit i zájezdy a výlety. Mám hotovou Národní profesní  soustavu kvalifikací, na pozici Průvodce cestovního ruchu.

Správná průvodkyně se pozná tak, že nikdy nechybuje! Zapomenutí textu? Přeřeknutí se? To už rovnou můžu jít strašit v noci na hradby. Všechno v naší práci je zalité růžovou barvou a posypané třpytkami, ostatně tak to má každá práce na světě, nebo ne?

Pokud se někde (ne)pracovně potkáme, ráda si s vámi popovídám, jednak o hradě/zámku, ale i o životě obecně :), jen prosím se na mě „nevrhejte“, ale přijďte v klidu a míru.

Proč bloguju?

Žijeme v době, kdy není nic lehčího, než se virtuálně propojit s podobně zaměřenými lidmi, takže jedním z důvodů, proč bloguju je, že díky blogu neustále poznávám nové a nové osobnosti. Společně se můžeme inspirovat a motivovat. Za další důvod považuju to, že se neustále chci vzdělávat, a tuto svoji snahu chci zprostředkovat čtenářům, kteří o to stojí. Chci šířit radost z poznání a možnost přesvědčit se, že je dobré na věci nenahlížet jen z jedné strany, každá mince má totiž dvě strany.

Proč se jmenuju Teri Glint?

Vlastním jménem jsem Tereza, zkráceně Teri a Glint proto, že se mi to líbilo. Znamená to třpytit se. Přišlo mi lepší najít si slovíčko, které mě odliší od zbytku, a našla jsem ho 😉

Co dělám, když nebloguju?

Mám ráda svou práci, túry po horách, hudbu, a příležitostné sportování. Miluji čtení knížek a svého přítele. Ráda zajdu do kina, na výstavy, do divadla, ven s kamarády, tohle všechno mě v životě naplňuje. Ráda taky chodím po výletech.

Chovám králíka, jmenuje se Baxi Bobina.

Miluju kulturní vyžití, to znamená, že jsem velký fanda taky obrazů, mám ráda Fridu Kahlo, Warhola, van Gogha a Dalího. K mým nejoblíbenějším výletům patří návštěvy hradů/zámků nebo hor.

Jsem dost insta?

Nemám ráda falešné lidi, lidi s velkým egem, hady, hlodavce a dršťkovou polívku. Masu nefandím. Taky mě štve špatná mezilidská komunikace.

Bojím se slepic (lol), hadů, samoty a někdy tmy.

Nejradši relaxuju čtením knížek, kreslením nebo sledováním seriálů. Psaní vlastních příběhů je pro mě taky relax, proto vznikl blog. Není to z důvodu, abych byla zajímavá, nebo někoho poučovala.

Jsem tvrdohlavá, přátelská a kreativní. Pak jsem taky někdy líná (hodně) a dokážu se rychle naštvat, ovšem hodně rychle jsem zase v pohodě. Občas jsem až moc impulzivní.

U ničeho nevydržím dlouho (až na vztahy) a nemám ráda konvence a určité pravidla. Řekla bych, že jsem docela svobodomyslný člověk. ŠTVOU MĚ LIDI, KTEŘÍ SE CHOVAJÍ JAKO STÁDO OVCÍ! A TAKY MĚ ŠTVOU PŘEDSUDKY!

Nejčastěji mě najdete v kočičích kavárnách (třeba v Brně v Envi café), kde se mazlím s kočičkama, na výstavách, hradech a zámcích, kině nebo divadle.

V životě mi záleží na hodně věcech, nejvíc asi na tom, abych byla spokojená já, a lidi, kteří jsou pro mě důležití.

Píšu o věcech, co mě zajímají, obklopují mě, nebo si vytvářím vlastní příběhy v podobě tvůrčího psaní.

Všechno dělám jen tak dlouho, dokud mě to baví.

 

Pokud mě chcete potěšit, kupte mi café latté, dobrou knížku nebo paletku od Urban Decay Naked Nr.2 (Haha). Taková kosmetika od Benefitu mě potěší taktéž.

S Youtube bojuju, přestože mě natáčení baví. Mojí prioritou je blog.

Pokud mi budeš chtít napsat, piš na: teribloguje@seznam.cz, nebo na Instagram teri.jans, na Facebooku si cizí lidi do přátel nepřidávám.

S myšlenkou mého blogu netřeba souhlasit, ale respektujte ji, prosím.

Některé věci na blogu se můžou lišit od reality. Podobnost s realitou čistě (ne)náhodná.

Oblíbená písnička: Little talks (Of Monsters and Men), Thunder (Imagine Dragons), Single ladies (Beyoncé) a Girls  just wanna have fun.

Oblíbené seriály: GoT, AHS, PLL, Ulice, Rick a Morty.

Oblíbená skupina, zpěvák: Imagine Dragons, Ed Sheeran, Bruno Mars.

Oblíbený film: Titanic, disneyovky, Láska nebeská, všechny díly Bridget Jones.

Oblíbení knižní autoři: Austin Kleon, Viewegh.

Oblíbené knihy: Malý princ, Ukaž, co děláš, Ta přede mnou, Má lady Jane, Hrdý Budžes, Účastníci zájezdu.

Oblíbené blogy: V záhlaví blogu.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.