Knihy mého srdce

Hezkou sobotu všem,

musím vám říct, že na tento článek se už pár dní těším. Bude totiž o tom, co je mi skutečně blízké, a cože to je? Pokud jste si přečetli název článku, tak už víte, bude o mých nejlepších kamarádkách, kterými jsou knihy. Od doby, co jsem se naučila číst (a fakt nevím, kdy to bylo), tak čtu zběsilým tempem. Nikdy jsem si nezapisovala každou knihu, kterou jsem přečetla, což je škoda, protože by mě zajímalo, k jakému číslu bych se dostala, myslím ale, že jsem přečetla několik desítek knih. Některé z toho mě nijak neoslovily, jiné naopak ano a o těch, ke kterým se ráda vracím a které mi něco předaly vám dneska budu vyprávět.

Začneme českými autory a jejich díly. Tady si moje srdce získaly knihy Účastníci zájezdu od Viewegha, Saturnin pana Jirotky, Aristokratka na koni od pana Bočka (odtud označení muflon pro návštěvníka), Hrdý Budžes, což je divadelní hra paní Douskové a hry Cimmermana, z těch mám nejradši Dobytí severního pólu.

O čem jsou si můžete najít na netu, ale trošku vám přiblížím Aristokratku. Trilogie o Poslední aristokratce v Čechách je příběh mladé dívky Marie, která se s rodiči přistěhuje z Ameriky na zkrachovalý zámek, který její rodina získala v restituci. Marie pochází z aristokratické rodiny a tak všechny zaskočí, v jakém je zámek stavu. Marie, stejně jako rodiče a další pracovníci zámku ,udělá všechno proto, aby povznesli dávno zašlou slávu jejich zámku, ale proto, abyste zjistili, jestli to bude stačit si knihy musíte přečíst 🙂

Teď už se vydáme ke směsce autorů a knih. V dětství jsem milovala Deníky princezny. Je vám to povědomé? Ano, film s Annou Hathaway z těchto knížek vychází. Přečetla jsem myslím skoro všechny díly a nelituju. Později, když jsem už byla dospělá, tak mě nejvíce potěšily Deníky malého poseroutky. U příhody s “bříškem” se vždycky směju nahlas.

Další knihou mého srdce jsou knihy o Selekci. Je to sice trochu pohádkové, ale prvních pár dílů si mě získalo.

Nahoře vidíte knížku Má lady Jane. Ta je taky tak trochu pohádková, ale mile pohádková. Příběh je postavený na historickém podkladu, ale upravený autorkami. Nechybí láska, magie a pořádné dobrodružství. Ačkoli je mi dvacet jedna a ne jedenáct, tahle knížka byla naprosto úžasná.

 

Miluju knihu Malý princ, přestože to může vypadat jako klišé, protože to je knížka oblíbená téměř všechny blogery.

A: ,,Jakou máš nejradši knížku?”

B: (dělá, že přemýšlí) ,,Malého prince!”

U knih jako Ta přede mnou a Rychleji mluvit nedokážu absolutně nelituju koupě. Získala jsem je slevou, a jsou to jedny z nejlepších knih za poslední dobu, které jsem četla. A to třeba detektivky a thrillery moc nečtu (v případě Ta přede mnou).

 

Nesmím zapomenout na úžasného Austina Kleona a jeho Ukaž , co děláš a Kraď jako umělec. Tohle je knížka, která mi nejvíce pomohla a hodně mi toho dala. Vhodná nejen pro blogery, ale pro všechny, kteří ke své práci potřebují značnou dávku kreativity.

Tohle by tak ve zkratce byly všechny knihy (alespoň myslím), které se mi vryly do paměti. Návštěvy knihkupectví u mě znamenají spoustu peněz, jelikož neodolám. Tady mě mrzí, že knížky vyjdou i klidně na 350,- Kč. Jak mám potom přečíst všechny?

Pokud se chcete podělit o knihy vašeho srdce, šup s nimi do komentářů!

You may also like

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *