Kraď jako umělec

O téhle knížce jsem se dozvěděla díky videu Ester Starling, ve kterém vybrala několik knížek, které jí pomohly začít žít lepší život. Pak jsem ji našla v hodně seznamech motivačních knih. Samotný název mě zaujal, takže hned jsem si knížku vypůjčila v knihovně.

Musím říct, že je vážně skvělá! Hlavní myšlenkou je, že veškeré umění, které už někdo vytvořil a publikoval už nikdy nebude originál. Takže všechno nejspíš už někdo vytvořil, vytváří, bude vytvářet, ale to je dobře, protože tím, že určitá věc už existuje, si z toho ty jako “nový” umělec můžeš vzít inspiraci a pokud tvoje myšlenky zaujmou někoho dalšího, tak si je od tebe přebere a tak pořád dokola.

Kniha taky dává hned několik tipů jak něčo vytvořit a konstatuje, že není důležité mít několika tisícovou armádu fanoušků/sledovatelů, ale že je fajn, když zaujmeš někoho dalšího, popřípadě ho inspiruješ. Překvapilo mě, že několik tipů z knížky jsem dělala už předtím (jen to utvrzuje myšlenku, že všechno už tu někdy bylo), bez toho, abych věděla, že tahle knížka existuje.

Takže šup, šup, určitě doporučuju přečíst a nechat se inspirovat.

Velmi kvalitní foto zachycené ve vlaku.

 

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *