Kupování dárků je problém

Přestože se blíží Vánoce a dneska jsem slyšela v rádiu Last Christmas,  cílem článku není vám doporučit tipy na vánoční dárky, spíš si postěžovat na to, co koupě dárků obnáší.

Každý rok se snažím dárky kupovat včas, abych se vyhla těm úděsným frontám v obchodech, kdy se lidi mačkají, vráží do sebe vozíky, znáte to. Každý je nervózní jak pes a návštěva obchodu se zvrhne v noční můru. Proto se každý rok přibližně od října vyptávám členů rodiny, co by si tak přáli k Vánocům. Nikoho nepřekvapí, že odpověď je velmi často nic, něco malého, nebo nevím. To mi to opravdu neulehčí, obzvlášť, pokud dotyčný/dotyčná nic nesbírá, všechno má a nemá výraznější koníček.

Takto už jsem nakoupila sady čajů/sprchových gelů/hrnečků a tak dále, prostě jsem využila všechny univerzální možnosti a tak každý rok marně tápu, co nakoupit. Já vím, že Vánoce nejsou primárně o dárcích, ale člověk chce potěšit i maličkostí tak, aby neskončila na dně koše, na Bazoši atd. V poslední době jsem tak věrna dárkovým poukazům, je to praktické, věrné a rychlé. Taky využívám bohaté sítě Youtuberů, jelikož děti už nechtějí CD oblíbené skupiny, ale všechno, co se Youtuberů týká. Aspoň je to potěší, no.

Hrozně ráda kupuju dětské hračky, ale za chvíli nebude komu je kupovat. A navíc jsem rozmazlovací typ a především uplynulé roky jsem se snažila dětská přání plnit. Už mě ale dětičky vycvičily, protože na otázku, co chtějí od Ježíška odpovídaly Iphone, od té doby jsem nekompromisní a ony si tolik nevymýšlí.

Když už konečně všechny dárky nakoupím, přichází na řadu balení. To mě fakt nebaví! Ráda kupuju balicí papír, ale zabalovat dárky nejrůznějších velikostí a tvarů, to není nic pro mě. Hrozně se u toho vztekám. Co mě ale baví jsou jmenovky na dárky, s těmi si pohraju.

Nakonec jsem koupila věci jako diář, kosmetika, zápisníky na styl Babičko vyprávěj, oblečení a tak. Díky Tigeru a Lidlu jsem to docela doma i vyzdobila.

No nic, přeju vám pevné nervy při koupi a výběru dárků.

Související články

6 komentářů

      1. Až na jednu drobnost jsem koupila všechno přes internet. Vyšlo mě to asi i levněji, poštovné jsem skoro neplatila, a hlavně jsem si ušetřila nervy. Jestli se bojíš nekonečných řad, koukej rychle nakupovat, bude to jen horší a horší. Frýda byla v prosinci k prasknutí a čím blíž byly Vánoce, tím to bylo nesnesitelnější. Když jsem chtěla něco v Pepcu, musela jsem se tam vydat ve dvanáct, to bylo zrovna relativně prázdno, ale i tak mi to zabralo skoro celou polední přestávku… 😀

        1. Já se ve F-M pohybuju tak málo, že Frýdu do Vánoc asi ani nenavštívím. Ale „užívám“ si ty fronty v Brně, naštěstí už mi moc dárků nezbývá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.