Moje blogovací minulost+jaké mám plány s blogem?

Dneska bych se s vámi ráda podělila o moje blogovací začátky. Psal se rok 2006 a ani nevím, jak mě napadlo blog založit. Tehdy byla ale blogovací úroveň někde jinde, neexistovali (a pokud jo, tak ke mně se to nedoneslo) youtubeři, streamy, sociální sítě a za vrchol sociálního života na síti se považovaly stránky jako myspace, limimseti.cz, xchat, nebo lide.cz a taky ICQ. Nejnovější sociální sítě a život na nich se pomalu rozvíjel. Vždyť já si pamatuju ještě připojení k internetu přes pevnou linku!

Zpátky k blogu. Můj blog se jmenoval (a pořád jmenuje) hodnaholka.blog.cz, nevím, proč tak debilní jméno, ale přisuzuju to náhodnému psaní slov, kdy jsem byla už pěkně vytočená neustálým „toto jméno je už používáno, zadejte jiné“. Blog se mnou prošel velkou částí puberty, i mým nehynoucím obdivem k Scene modelkám, jako Audrey Kitching nebo Dakota Rose. Rok 2006 a roky následující byly totiž rokem Emo a Scene. Dále jsem psala o seriálech, hudbě, filmech, knížkách a pomocí plagiátorství jsem postovala články ze světa celebrit. Na blogu bylo zkrátka všechno, co mě jako puberťačku zajímalo. Do dnešního dne je na tomto blogu přes 56 000 lidí v návštěvnosti! Design byl otřesný, stejně jako některé příspěvky, ale prošel se mnou kus života.

Poslední příspěvek na blogu jsem napsala myslím roku 2013. Od té doby jsem psala hodně „na volné noze“ a svoje tvůrčí psaní zveřejňovala na ebookeater.cz (odkazy na moje výtvory na mém instagramu).

K blogování jsem se vrátila až roku 2017, kdy blogovací svět je trošku upozaděn (můj názor) světem youtuberů. Pokud je youtuber úspěsný, za den má několik desítek tisíc zhlédnutí, nevím, jestli se to některému z blogů daří. Nicméně, nevadí mi to. Píšu hlavně pro sebe, psaní mě hrozně baví a naplňuje. Nejspíš nikdy nebudu blogerka/youtuberka, protože nestojím o armádu stalkujících dětí a nemám ani potřebnou techniku. Vrcholem mojí videotvorby jsou instastories a možná videoposty z cestování a výletů, jako v případě Stránské skály . 

Tady na blogu se zaměřuju na to, co prožívám. Protože se mě dost lidí ptalo, jak jsem se dostala k průvodcovství, začala jsem psát o práci a trošku se na tom přiživím, jelikož budu zájemcům o provádění doporučovat na prostudování blog. Potom píšu o psychické poruše, která mě nevítaně potkala a řádně mi otravuje život. Další témata jsou pak klasické posty o všem, co mě zajímá. Blog jsem založila hlavně kvůli „volnosti“, kdy nejsem svázána pravidly, jako v případě psaní na něktěrých stránkách. Přestože se zajímám o módu a líčení, nejspíše nikdy nebudu vydávat články tohoto typu, protože tomu dokonale nerozumím. Moje plány s blogem jsou teda následující: Psát dokud mě to bude bavit a psát o tom, co mě baví. Nejedu na kvantitu, ale posnažím se o kvalitu.

 

Související články

6 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.