Moje puberta

Jaká jsem byla jako puberťačka? Několik následujících fotek vytáhlých z temných zákoutí dávných věků to dobře vystihne: Co vidíme na první fotce? Krk ověšený rasta náramky a “stylovou” pózu s nezbytným duckfacem, rok 2011, nebo 2012. Nápis JBT nesmí chybět!! V uších nám hrála písnička Ostravo, Opavo, která se na dlouho stala hymnou pro mě a moji kamarádku, stejně jako písničky Majka Spirita. Letěla i písnička od Iama charakteristická pro určitou sortu lidí. Nesmím zapomenout na Žijeme len raz, bylo to všude, absolutně všude.

Nezbytnost v podobě nošení stejných věcí s kamarádkou. Říkaly jsme si SČH= sexy čarovné holky, díky písničkám Sexy and i know it a Som čarovný.

Doba, kdy začaly letět memes. Kvanta náramků na rukou a stylové focení s předchůdcem selfie a selfie tyče.

Ponocování při přespávačkách až do rána. Držely jsme se díky kofole a energy drinkům. Chvíle si krátily v Mekáči nebo čajovně. K téhle době patřilo i sledování Upířích deníků a neschopnost chápat písničku Malá žužu (hrdě jsem ji zpívala). V pokoji mi viselo několik desítek plakátů s Justinem a One Direction. Cítila jsem se nepochopená a strašně cool. Měl přijít konec světa, nakonec se ale nic nestalo. Jako všichni jsem řešila kluky, a trapas tvořil konec světa. Mozek jsme si “vymývali” Skrillexem a drumy.

Přijde mi, že dnešní puberťáci jsou jiní. Pořád vzdorují autoritám, jak je všeobecně známo, ale mnohem více, než my děti devadesátek se vyznají v trendech a tráví čas na sociálních sítích. Taky používají slova jako “blendění” , “haul” , zatím co, pro nás vrchol tvořilo omg, nebo wtf, případně gebit se nebo zevlovat.

 

 

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *