Mumie světa, stojí to za to?

Nedávno jsem navštívila výstavu Mumie světa na pražském Výstavišti. Moc jsem od toho popravdě nečekala, protože třeba taková výstava Titanicu mě zklamala, ale mumie mě překvapily.

Na výstavě se z úcty a vzhledem ke stáří exponátů nesmí fotit, což je pochopitelné. Po odložení si věcí do šatny jste vpuštěni s audioguidem na samotnou výstavu. Audioguidy jsou v posledních letech oblíbené, i když mně moc nevyhovují, radši čtu z informačních panelů.

Samotná výstava je rozdělena na několik částí, ve kterých spatříte mumie z nejrůznějších časových období a nejrůznějších koutů světa, nejedná se jen o ty egypské. Každá mumie má u sebe napsáný svůj původ a okolnosti jejího nálezu. K vidění jsou i mumie zvířecí, nebo mumie uměle vytvořená pocházející z roku 1994. Nejvíce mě zaujala 3D podoba Tutanchámona a nálezy ze sarkofágů.

Další zajímavé mumie jsou maďarské, jedná se o rodinu, která podlehla tuberkulóze, výstava je proto zajímavá i pro doktory.

Celou výstavu jsme prošli za dvě hodiny a protože byl pátek večer, nebyl vůbec nával.

Výstavu hodnotím jako hodně povedenou, za ty peníze stála.Je těžké vytvořit povedenou výstavu, která zaujme, tady se to povedlo.

P.S. Možná bude v článku špatné formátování, píšu na mobilu, jsem v Alpách, tak se když tak omlouvám.

Obrázek mám ze stránky Ticketportal.cz.

  1. https://www.ticketportal.cz/Event/137293

You may also like

2 komentáře

  1. No vida, výstava mumií. Zrovna tento týden děti z nějakého podivného důvodu řešily, jestli existují mumie. Kluci říkali že jo, holky že ne. Všichni ale přitom mysleli na živé mumie. 😀 O těch opravdových nic netušili. Tak se aspoň něco naučili…

    Přijde mi to ale celkem divné, vydělávat na mrtvých lidech… O.o 😀

    1. To je fakt, jestli je výstava etická nebo ne se řeší furt, ale je to jako s Body. Kurátoři se ohání tím, že je s mumiema nakládáno s úctou a že díky nim se dozvíme spoustu nového o dávných civilizacích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *