Nejproduktivnější část dne

Nejlíp funguju brzo ráno. Kdy nepadám únavou a jsem plna energie. Ještě lepší je, když všichni spí a já do ticha ničím nerušeného vymýšlím nový článek, příběh, nebo něco úplně jiného.

V praxi to vypadá tak, že v takové chvíli se ocitnu ve vlastní “bublině”, v úplné izolaci od zbytku světa. Jsem tu jen já a moje myšlenky. Nic víc, nic míň. Už od mala jsem ranní ptáče a moc si nepospím, aspoň toho za den více stihnu, i když, někdy se den hrozně táhne.

Nejvíce toho vzniká mezi 5-9 hodinou ranní, to jsem nejproduktivnější. A jak to vlastně vypadá, když píšu článek? Skoro nikdy nemám vymyšlené téma dopředu, improvizuju. Když mám toho hodně co říci, píšu do notebooku, v opačném případě datluju článek na mobilu, jako třeba teď. Témata volím podle aktuálnosti, nálady, zkušeností, zážitků a dalších věcí. Vycházím často z reality.

Dneska jsem spala asi 4 hodiny, je neděle 24.9. a zítra mám narozeniny. Jsem po první oslavě a kamarádi spí ve vedlejším pokoji. Oslavili jsme to pořádně, divím se, že jsem schopna fungovat, přesto, k nějaké produktivitě se dokopu.

 

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *