Oblíbené knížky

Strašně ráda čtu. Dříve jsem byla schopná přečíst za týden i tři knížky, nebo číst celý den. V posledních letech nemám na čtení ale tolik času, kolik bych chtěla, přesto, jakmile mám možnost, sahám po knížce. Většinu knížek si půjčuju v knihovně, dost jich ale mám i doma.

Knížka u které:

  1.  Jsem se nejvíce zasmála: Pan Kaplan má třídu rád, Leo Rosten. Tady jsem se smála uprostřed noci fakt nahlas.
  2. Jsem prošla dětstvím: Harry Potter, J.K. Rowling, a knížky od Jacqueline Wilson, v těch jsem si ráda vybarvovala černobílé obrázky.
  3. Jsem brečela: Není těžké mě rozbrečet, vím, že to bylo u hodně knížek.
  4. Jsem se ztotožnila s hlavní hrdinkou: Bridget Jones, Helen Fielding. Bridget má hrozně podobnou povahu jako já.
  5. Jsem se snažila určitým věcem porozumět: Proč muži milují potvory a Ženy, které milují příliš. Stejně jsem neporozuměla.
  6. Jsem byla okouzlena: Malý princ. Když jsem ho četla poprvé, vůbec mě nezaujal, ale čím více ho člověk čte, najde v něm pokaždé jinou myšlenku.
  7. Jsem fandila hlavní hrdince: Selekce a Deníky princezny.
  8. Jsem nechtěla ať skončí: Všechny díly  Poslední aristokratky od pana Bočka.
  9. Jsem prošla pubertou: Nebe plné hvězd, Kapky rosy, Doteky noci a další od Lenky Lanczové, jó, to byly časy.
  10. Jsem usínala: Padesát odstínů šedi (nedočteno), Alchymista (dočteno, ale nezaujalo mě to), Čarodějky z Eastwicku a Žítkovské bohyně (2x nedočteno).

V poslední době mě zaujal asi nejvíce životopis malířky Fridy Kahlo (Frida Kahlo intimní autoportrét) a chystám se přečíst Sex ve městě.

Z českých autorů mám ráda Michala Viewegha (nejradši mám asi Účastníky zájezdu), a oblíbenou knížkou od české autorky je pro mě Hrdý Budžes (i divadelní hra je super). Knížek, které mě fakt nezaujaly je hodně, nejhorší pro mě bylo asi číst všechnu tu povinnou četbu typu Babička (velké zklamání), Máj, Starec a moře, Petr a Lucie….

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *