Proč mufloni chodí na zámek

Kdo čte moje průvodcovské články, tak ví, že muflon v našem slangu znamená návštěvník. U mě to ale není žádný usměvavý jedinec, který dává pozor, ale směs toho nejhoršího člověka, co si na prohlídce můžeme představit. A já se ptám, proč mufloni chodí na zámek?

Někteří z nich jsou na dovolené a hledají chvíle, kde si dovolenou ukrátit a tak je nenapadne nic “lepšího” než lézt na zámek, přestože je prohlídka samotná vůbec nezajímá a probíhá to asi tak, že za 160 Kč požadují neomezený čas na focení si každé kraviny, volný vstup po okruhu bez průvodce, možnost na všechno si sáhnout a obfotit s bleskem a možnost skákat do řeči průvodci, který se je chudák snaží zaujmout.

Pak jsou tu ještě horší mufloni, takoví, kteří si neumí uklidnit svoje mufloňata, čučí na průvodce jak bacil do lékarny, zívají, čučí do blba, projíždí Facebook, a jak mají dotaz, nebohého průvodce, který se těšil, že aspoň někoho jeho výklad zajímá, setřou tak, že ho nenechají absolutně domluvit. Proč mají mufloni v plánu zámky? Proč těch 160, Kč nevěnují třeba do vstupenky do Zoo nebo aquaparku? Udelali by líp.

Takto se člověk může snažit jak chce a jedině zvuk šourajících papučí dokazuje přítomnost života na prohlídce. Když nepomůže ani zmínit pohádky a filmy, co se na zámku točily, případně pověsti, je jasné, že se jedná o muflony. V takovém případě bych se klaněla k postavě kastelána Josefa z Poslední aristokratky, a zavřela celý zámek a ještě ho zabarikádovala. Tak a máte to!

Zajímalo by mě, jestli by přišlo vymizení muflonů, kdyby se zvýšilo vstupné. Myslím, že možná i jo, bohužel v praxi se to nestane. A tak dále nás budou muflonci obohacovat svou přítomností.

 

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *