První pracovní den

Mám za sebou 8,5 hodiny práce po pár měsíční pauze. Jaké to bylo?

Hned první prohlídku jsem chytla čínský zájezd. Číňanům se do hradu moc nechtělo (otázky typu, jestli tam je vůbec něco k vidění za co by měli platit), nakonec jich pár česká slečna, která je doprovázela přemluvila a tak jsme mohli vyrazit. Jenže, u Číňanů to je těžké, je to tak odlišná kultura! České dějiny jim nic neříkají a jejich největším potěšením je všechno si stokrát vyfotit, tak to jsme jim se slečnou dopřály, jinak to byl docela boj a obě jsme se zapotily (čínština je fakt hardcore jazyk).

Druhé dvě prohlídky už byly české.  Hned v té následující se mi povedl solidní přeřek, kdy jsem místo vany s objemem 60 l udělala litrů 6. Nějak mi nedošlo, proč se všichni ptají, jestli je to fakt jen šest litrů. Ach ty první prohlídky!

V té poslední mi návštěvnici nezvládli pochopit, kde mají čekat, takže jsme se trošku naháněli po hradě, ale všechno dobře dopadlo. Dnešní skóre dva potlesky na konci, to je fajn. Zažila jsem ale už lepší prohlídky. Den jsem zakončila dispečinkem na nádvoří, ke kterému patří třeba splachování záchodů. Jo, i takový je život průvodce!

Tenhle článek není vůbec vitpný, ale dneska jsem tak ko, že nic vtipného nevypotím.

P.S. Mezi průvodci teď během prohlídek hrajeme spešl hru, která obsahuje důkladný průzkum jednotlivých místností obsahující i plížení se po zemi.

P.P.S. Dnešní únava je tragická, pouštím si Pohodovej rybář od Mike je pán a zdá se mi to chytlavé!

dav

 

 

You may also like

4 komentáře

  1. Myslím, že s některými účastníky to musí být hodně těžký. S těma Číňama si to docela vystihla,jsem byla teď na pár dnů v Praze, fotili snad úplně všecko, doslova 😀 Tak přeju pevný nervy, málo přeřeků a fajn turisty 😛

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *