První týden v pohybu, jak mi to šlo?

Jak jsem slíbila sobě i vám, přikládám shrnutí prvního týdnu v pohybu (ne, že bych se předtím vůbec nehýbala, ale napíšu to tak, že to nebyl pohyb soustavný a organizovaný). Pokud vás to zajímá, mrkněte se, jak jsem se celý minulý týden (ne)hýbala:

Neděle, 8. 4. se nesla v duchu workoutu s Jillian Michaels (25 minut). Kdysi jsem s Jillian cvičila 30 days Shred a hodně mi to pomohlo a namotivovalo, ale jelikož jsem Shred cvičila každý den, stačilo párkrát vynechat a pak bylo moje snažení v trapu. Nicméně, pokud chcete zkusit podle mě dost oblíbené a efektivní cvičení, Shred můžu jen doporučit. Já jsem v tuto neděli cvičila jiný workout (na YT nebyl napsaný název), ale kvůli sousedům, abych se nepropadla k nim do kuchyně, jsem si workout upravila podle sebe, jelikož s Jillian se hodně skáče (a já nechtěla být v cizí kuchyni).

První fitko v životě, kde jsou lidi s nadváhou?


V pondělí 9. 4. jsem zamířila poprvé v životě do fitka, na lekci H.E.A.T, která má 55 min. Vede ji moje známá. Jedná se o druh Spotee, kdy chodíte na páse do rytmu hudby, a do toho před vámi běží nějaká trasa (může to být pláž, hory, město..). Zpotila jsem se jako prase, bez prominutí. Dalo mi to fakt zabrat, je to celkem makačka, hlavně kopce a rychlý a krátký krok na vytrvalost. Ale bavilo mě to, a navíc to vede moje známá, takže jsme i pokecaly po dlouhé době. Jen mám takový problém. Na skupinových lekcích vypadám jako debil, jelikož se stydím cvičit před všema těma fitnesskama (nevím proč, ale zdá se mi, že do fitka lidi s nadváhou nechodí, většina co jsem potkala, byly fakt hubené ženské), a jak se tak stydím, tak občas dám při protahování nohu na druhou stranu a tak. Trapas prostě. Ale je to fitko jen pro ženy, velké plus, jelikož před chlapy bych se styděla ještě milionkrát více.

Běhám a nedýchám

Úterý, 10. 4. ., běh venku. Ve středu jsem poprvé po dlouhé době vyběhla. Není to poprvé, kdy jsem se snažila začít s během, ale je to poprvé, kdy běhám sama. Vždycky jsem totiž běhala s někým, a nevyhovuje mi to. Pak to dopadá tak, že více kecáme, než běžíme. Tady mi ještě chyběly pořádné boty, a tak jsem si jedny musela vypůjčit. No, co vám mám říkat. První výsledky jsou dost katastrofální a do historie běhu se nezapíšou ani náhodou. 5 km za 43 minut, to není žádný výhra. Dala jsem ale fakt velký kopec a naučila se ignorovat, lidi, které hrozně zajímá, když člověk běží a tak na něj hledí jako na obrázek. Samozřejmě, že když se někdo dívá, snažím se vypadat jako, že vůbec nemám těsně před kolapsem a vypuštěním duše.

St, 11. 4. V tento den přijela moje dlouholetá kamarádka (známé se přes deset let), která je kunsthistoričkou v Berlíně. Nachodily jsme po venku 10 km za 3 hodiny a kousek a navštívily třeba vilu Tugendhat. Nachodily jsme toho více, ale třeba ve vile Tugendhat jsem měla vypnutý mobil, takže mi krokoměr nepočítal.

Když nemůžeš… (díky, Mirai!)

V pátek 13. 4. jsem si dala zase běh, 4,15 km za 36:44 (používám appku Endomondo). Měla jsem fakt obrovskou krizi, ale fakt jako velkou krizi. Po pár metrech jsem to chtěla vzdát, ale řekla jsem si, že budu silná jako Hrdý budžes a vytrvám. A tak jsem taky vytrvala. Míchaly se ve mně různé pocity a místo přírody jsem se snažila se na to nevykašlat. Bolelo mě fakt celé tělo. Nakonec jsem ale v pořádku doběhla (čti, málem se doplazila domů).

Nedělí, 15. 4. jsem uzavřela týden v pohybu (řekla jsem si, že každý den to nebudu s pohybem přehánět a potřebuju taky oddych), a to  čtyřhodinovým nakupováním s kamarádkou. Za celý týden jsem toho měla tak akorát po krk, prošly jsme asi 20 obchodů, byla jsem hrozně nevyspalá, ale tu kamarádku mám moc ráda a navíc se mi jinak hýbat nechtělo, a tak jsem ty čtyři hodiny zvládla. Jako odměnu jsem dostala od kamarádky veganskou zmrlinu, mňam.

 

Tak jo, pohybu zdar a vzhůru do dalšího týdne! Promiňte ty motivační citáty 🙂

 

Nádhledový obrázek

You may also like

2 komentáře

  1. 5 kilometrů za 40 minut je náhodou super, já umírám po nějakých 300 metrech běhu, jsem na tom s fyzičkou vážně bídně a měla bych s tím něco dělat 😀 Kvůli tomu taky nerada cvičím před ostatními, protože na józe měli všichni na každý cvik skvělou výdrž a já měla problém se udržet ve střeše 😀 Připadala jsem si celkem komicky 😀 Ať se ti daří i dál 🙂

    LENN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *