Síla makeupu, oblíbené rtěnky, obecně o kosmetice

Malovat jsem se začala cca v devítce na základce. V tu dobu už holky chodily namalované dávno a byla jsem jedna z těch posledních přeživších přirozených. Od té doby se maluju skoro každý den. Namalovaná se cítím mnohem líp, ale je to čistě o zvyku. Když zůstávám celý den doma, nebo je vedro, nemaluju se.

Určitě nehlásám, že přirozenost je nejlepší a na Instagram nevkládám hastagy #naturebeauty. Je na každé, jestli se maluje, nebo ne. Mezi kamarádkami jsem skoro výjimkou. Jak teda vypadám nenamalovaná a namalovaná?

Asi takto. Namalování se mi trvá celkem dlouho, odhadem pět až deset minut. Nejsem v tom tak zběhlá a někdy se mi podaří málem si vypíchnout oko řasenkou, všechno si rozmazat a tak, tak moc jsem šikovná.

Ještě bych chtěla napsat o svých oblíbených rtěnkách a o rtěnkách obecně. V Brně skoro nepotkávám ženy s namalovanými rty, a když už, tak to jsou mladé holky. Jako by se všechny ostatní ženy bály vytáhnout ven rtěnku, protože pak podle všeobecných měřítek spadnou do kolonky „basic bitch“. Ale mně osobně se rtěnky hrozně líbí! Nosím je, ať si kdo chce říká co chce. Je to zase o zvyku. Někdo se cítí nesvůj, když vyrazí ven ve výrazné rtěnce, ale ta nejistota přejde. Já rtěnky nosím celkem často. Nejradši mám ty z kolekce Kate od Rimmel (viz.foto, odstíny 107, 45 a 120).Velkým překvapením pro mě byly ale lesky od Trend it up. Stojí myslím 90 Kč a vydrží docela dlouho.

Ten korektor na fotce je přesně ten ultra cool korektor, který musí mít každá beauty blogerka. Dneska jsem ho konečně sehnala, protože všechno, co je in mizí z obchodů rychlostí blesku. Taky se mi podařilo sehnat štětec od PLH, konkrétně ten basic na pudr. Skoro nikde je už nemají, údajně se už nevyrábí.

Jinak, ještě používám pudr, makeup, stíny, rozjasňovač, korektor na pleť a konturovací pudr. Ve dnech kdy nestíhám počet použitých produktů minimalizuju. Mojí oblíbenou drogerkovou značkou kosmetiky je pak Rimmel a Maybeline. Essence a Miss sporty skoro nikdy nepoužívám. Co mě ale hodně zklamalo jsou stíny od Too Faced. Cena neodpovídá alespoň pro mě výsledku. Stíny práší, nejsou tak dobře pigmentované a slévají se. Občas člověk platí zkrátka za značku.

Co ale vůbec nechápu je současný trend zmalovaných třináctiletých i mladších holek. Vidí to všude okolo sebe a v současné době toho o kosmetice ví mnohem více, než třeba já, o skoro osm let starší. Dokážou se namalovat tak, že hned vypadají na 18, ale přesně tímto si zkracují dětství. Málokterá holčička to ale pochopí. Je to škoda.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.