Snaha být bjůty

Musím si postěžovat, jak to my, holky a mladé ženy máme těžké, když je naše pleť aknózní, neumíme si vytrhnout samy obočí a ani nalakovat nehty. To potom, pokud chceme vypadat upraveně a reprezentativně musí dopomoci různé služby, jako kosmetika, manikúra a i kadeřnictví, pokud si nechceme barvit vlasy drogerkovou barvou a neumíme se ostříhat. Jenže, kolik to všechno stojí, že jo.

Přestože jsem se řadu let snažila všechno zvládnout sama, až na stříhání vlasů, vzdala jsem to. Protože si zkrátka obočí vytrhat neumím a laky mi absolutně nedrží, tím spíš, když vařím, uklízím, dělám jakékoliv domácí práce. To pak stačí chvilinka a čerstvě nalakované nehty jsou hned rozmazané, sedřené a vypadá to hnusně. Nabízí se pak buďto možnost nedělat doma nic a zatím co navenek vypadat bjůty, doma mít bordel jako ve chlévě, nebo obětovat ty peníze, sám si uklízet, ale být krásná zvenku i uvnitř (tím myslím uklizený byt).

Nebudu vám tady říkat, kolik mě všechno to svěření do péče cizích lidí stojí. Zhrozili byste se. Jen chci říct, že to fakt není lehké, být mladá upravená dáma.

Ještě k té aknózní pleti. Když jsem dneska byla barvit obočí a řasy (obočí se už po mém zásahu vzpamatovalo a zrekonstruovalo natolik, že paní kosmetička se mohla činit), jen tak jsem se zeptala paní kosmetičky, co by mi jako doporučovala na moji úděsnou pleť. To jsem neměla dělat! Zahrnula mě asi šesti různými tipy, jaké tonikum, gel, krém, další gel, atd. mám používat každý den ráno a večer  (haha, jsem ráda, že si ráno nezapomenu vzít léky) a doporučila mi každoměsíční čištění ksichtu na kosmetice. Bez toho to prý nepůjde. Ach jo, pro krásu se musí trpět, to vím, ale nevím, kdo trpí víc, jestli já, nebo moje peněženka.

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *