Strach ze samoty a smrti

Čeho se bojíte? Hadů, myší nebo třeba pavouků? Já hadů a slepic (lol). Nevím proč slepic, ale toto zvíře mi je extrémně nesympatické. Abych ale neodbíhala, dnešní článek je o mém divném strachu, strachu ze samoty a smrti. Souvisí to s mými psychickými problémy.

Bojím se být dlouho sama. Hlavně, když vím, že v tom určitém místě není nikdo z rodiny. Bojím se být sama i v noci, nemám ráda tmu. Čeho se ale nejvíc bojím, když jsem sama, tak to jsou moje debilní myšlenky. Začnou mě bombardovat jedna za druhou, zatímco když jsem s někým, tak se docela ovládám.

Na co třeba myslím? Na smrt. Nebojím se jí, ale bojím se, že mě zastihne, když budu sama a nikdo mi nepomůže a proto umřu. Že to bude rychlé a nečekané a nestihnu se rozloučit. Že to bude zbytečné, protože kdyby v tu chvíli někdo se mnou byl, tak mi může pomoci. Pramení to z události v rodině, kdy jeden člen takto zemřel, přitom, kdyby nebyl sám, tak tu možná s námi je.

Nemusím říkat, jak je to svazující. Ve dnech, kdy mám být sama, tak dělám vše proto, abych sama nebyla. Obepisuju kamarády, volám, chodím po venku. Všechno jen proto, abych nemusela myslet na svoje myšlenky, myšlenky na smrt nejsou to jediné, taky často myslím na nemoci. Bojím se totiž i nemocí, ale o tom zas jindy. Jinak jsem úplně normální, jen občas se cítím fakt zoufale.

P.S. Pracuju na pokračování V zajetí.

You may also like

2 komentáře

  1. Já se bojím smrti, toho co bude po ní. Že prostě zmizím a už nic nebude, bojím se celého toho “procesu” a toho, že už nikdy neuvidím své blízké, přestanu existovat. Taky nejsem ráda dlouho sama a hlavně ve tmě, jsem hodně úzkostlivý člověk. Někdy mě přepadnou takové stavy, že jednoho dne zemřu a nemůžu s tím vůbec nic dělat. Je to blbý strach :/

    LENN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *