Trapné ticho, hovory a co neumím říkat

Nevím, jak vy, ale já mám problém mluvit s cizími lidmi pracujícími ve službách. Myslím tím s kadeřnicí a manikérkou, s paní psycholožkou problém nemám. Taky mám problém mluvit s doktory, to ale tak nevadí, protože v ordinaci člověk stejně stráví jen chvílí, zatím co třeba u kadeřnice několik hodin.

Upřímně nesnáším to trapné ticho, během kterého já i kadeřnice/manikérka přemýšlíme, co říct, aby to uběhlo rychleji. Nejčastěji mluvím o počasí, nebo o zprávách. Ony se mě ptají na školu a práci. Paní kadeřnice je ještě v pohodě, s tou někdy ta konverzace vyplyne sama, ale na manikúře je dost často trapné ticho, takže hodina se neskutečně vleče. Přitom, obvykle nemám problém mluvit s lidmi, ale tady, ve stísněném prostoru, kde jsme jen my dvě mi to nějak nejde. Co si taky má člověk vykládat hodinu i dýl s cizím člověkem. Možná to je normální a máme to tak všichni, nevím.

Další, co upřímně nesnáším jsou hovory, kdy se mám někam objednat, nejčastěji k doktorovi. Vždycky si předpřipravím větu, abych nepůsobila jako negramot, vzápětí ji ale úspěšně zapomenu a než se vykoktám uběhne několik minut. Nesnáším hovory přes telefon s cizími lidmi! Když se někam můžu objednat přes internet, jsem v sedmém nebi, odpadne mi tahle nepříjemná chvíle.

Taky neumím říkat ne a nezaplatit, když se mi něco nelíbí. Když mě na ulici zastaví člověk prodávající přívěsky na charitu, neumím říct ,,děkuji, nechci“, i když v poslední době jsem se zlepšila. Pak je tu ale horší věc. Za to, že neumím nezaplatit v případě nespokojenosti bych si nafackala. Uvedu příklad: Manikérka mi udělala fakt hrozně nehty, kdy jsem měla na prsteníčku gelovou šišatou horu. Řekla jsem jí něco a nezaplatila? Ne, nikdy jsem tam už nepřišla. Dneska jsem se slovy manikérky „štrejchla“ o gel lampu, takže mám na palci trochu rozlitý shellak. Řekla jsem jí, jestli by to nešlo nějak spravit, ona na to že ne. Trvala jsem si na svém? Opět ne! Tohle se musím naučit, sakra!

Vždycky když se mě to netýká a vidím někde (nejčastěji Vinted) holky, jak si stěžují na otřesný výsledek kadeřnice, tak si řeknu, to je ale blbka, když není schopná vyjádřit nespokojenost a přitom jsem stejná!

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.