WTF?Na jaké planetě to žijeme?

Právě jsem zkoukla videa Fattyho a Duklocka. 

Zhodnotila bych je asi takto:

Ráda bych napsala, že takoví jsme byli, možná jo, ale díky absenci a pomalému nástupu sociálních sítí, kdy like a follow znamená pro některé jedince vrchol života to nešlo tolik vidět, ještě že tak. Až si tihle lidi za pár let pustí svoje videa, lezla bych kanály. V jaké to žijeme době? Víte, že Youtubery moc nesleduju, ale tyhle dvě videa jsem si prostě musela pustit, a stejně jako Fatty nechápu, jak pro některé lidi můžou být vzor holky, které každý den dřou v posilovně jen proto, aby svoji top postavu ukázaly na Instagram, kde je lidi ohodnotí třeba 10K liků. To vám jako stačí? Proto každý den dřete? Nebo, když Youtuber natočí video o té největší kravině na světě, třeba sketch a pro děcka to je vrchol umění. Bohužel, musím konstatovat, že i pro některé moje vrstevníky. Kde jsou ty časy, kdy se za umění považovala architektura, obrazy, písničky, knihy a ne vypracovaná postava, vyšpulená prdel a co největší výstřih? Popřípadě soutěž o to, kdo ze sebe udělá většího debila internetu? Kluci nosí upnuté roztrhané kalhoty, trička s co nejvíce “cool” nápisem, kepku a v zimě ještě nejlíp tu dekovitou šálu. Není se asi čemu divit, když v obchodech stylu HM, New Yorker atd. člověk vidí, co se nabízí za hadry. Pak nemá mít pocit, co je to sakra za dobu, když už i obchody v tom jedou taky a naplno všechny tyhle WTF věci podporují. Jasně, vím, že na videa stylu “Ty největší historické drby” by se nikdo nedíval a tak všichni kliknou na “Ojel jsem vlastní mámu?” Ale co to sakra je? Změní se to ještě někdy vůbec? Proto ze mě nejspíše nikdy nebude Youtuberka. Protože bych nechtěla natáčet s prominutím číčoviny, abych pak byla inspirací pro malé děti. Jsem ze staré školy, ale pro mě jsou osobnosti jako William Shakespeare,Antonio Gaudí, Salvador Dalí, lidi, kteří něco skutečně dokázali, nepotřebovali k tomu natočit tu největší blbost, nebo vystavit do objektivu zadky. Jasně, u “cringe” videí se člověk odreaguje, ale to je tak všechno. Neuvíznou vám v paměti a nikdo si v důchodu nevzpomene, jaké video jste vydali. Abych nebyla za moralizujícího pokrytce, ano, taky sleduju třeba Lady Dee nebo Fattyho, ale jen pro to odreagování. Taky jsem natočila s kámoškou chubby bunny, ale jen proto, že jsme to braly ze srandy. Pokud se videa sledují pro zábavu, chápu to.

Nevím, jací jste vy, mí čtenáři, ale v případě, že se zvrhne vlna hate komentářů, že youtuberům a Instagram celebritám závidím, tak říkám rovnou, že ne. Záviděla bych jim, kdyby opravdu vytvořili něco plnohodnotného, i když vím, že si s videi dávají hodně práce a to zas oceňuju. Záviděla bych sledovanost a followery, kdyby je lidi sledovali kvůli osobnímu přínosu, ne proto, aby je napodobili, nebo zkusili vymyslet ještě větší kravinu. Taky bych točila, kdybych věděla, že lidem svými videi něco předám.

Protože blogovací pravidlo č.1 zní nerozepisovat se nad 500 slov, protože pak to už nikdo nečte, víc rozvášňovat se nebudu. Jen prosím, použijte někdy hlavu při sledování videí, nebo při jejich natáčení. Nebuďte ovečky!

P.S. Pokud jsem ve vás vyvolala nějaké emoce, podělte se o ně, ráda rozjedu diskuzi :)!

You may also like

1 komentář

  1. Já sleduju pouze jednoho youtubera a to proto, že dělá různé scénky a je to vtipné. Existence youtuberů typu Fatty Pillow je pro mě záhada a děsí mě, že se někdo na takové kraviny vůbec dívá (a to on za to ještě dostává zaplaceno! :()

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *