Zamilovanost online

V dnešní uspěchané době, kdy není čas ztrácet čas lidi tráví spoustu času na sociálních sítích, kde se mimo jiné i seznamují. A teď nemyslím jen seznamky, u nich se s účelem seznámení se počítá. Lidi se seznámí třeba pomocí Instagramu, Facebooku, nebo i blogu. A začnou si psát. Někdy se stane, že konverzace začne váznout už při vyťukání prvních písmen, jindy jsme schopní si dopisovat hodiny. Tak jsem to měla s přítelem, měsíc jsme si jen psali, a já jsem získala pocit, že ho prostě musím vidět, obzvlášť, pokud je ten kluk bez monitoru stejný. Jak to dopadlo, už víte.

Myslím si ale, že doopravdy se člověk jen pomocí písmenek zamilovat nemůže. Jestli z toho bude něco víc určí až živý kontakt. Teď mi můžou někteří oponovat, že jsou přece páry, které bydlí od sebe několik tisíc kilometrů a jejich vztah tvoří právě Skype a písmenka. Setkají se třeba až po hodné dlouhé době a pak následuje happy end. Jo, i to může stát, ale já si prostě myslím, že všechno do sebe zapadne, až se ti lidi poprvé uvidí, do té doby je to neúplné. Člověk který přes net působí mile může být v reálu pěkný idiot.

Asi nejsem zastánce seznamování se výhradně přes internet, i když je to rychlejší, co si budem povídat. Ale je to cesta pro introverty, workoholiky a lidi z menšin. Proto i na takové seznamování by se nemělo zapomínat, jen přitom člověk musí myslet na bezpečnost.

P.S. O tom, že fotky zkreslují, nebo často lžou je zbytečné mluvit, podle mě se ale nejde jen tak zamilovat do člověka na fotce.

dav

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *