Zásadní okamžiky letošních Vánoc

Na letošní Vánoce jsem se moc netěšila, jelikož nebyly tak rodinné, jak bych si představovala. S přítelem jsme Vánoce slavili u jeho maminky, takže odpadlo shánění ryby. Všichni přítomní se pak podíleli na zdobení stromku a dělání salátu. Já jako jediná nejím kapra, takže jsem měla kuřízek. Nechyběly ani tradice, jako lámání oplatku, louskání ořechů nebo krájení jabka.

Vyrazili jsme z domu o několik dní dříve, abychom stihli obejít všechny babičky a dědy. Ve finále to dopadlo tak, že jsme týden obcházeli návštevy a spali asi na čtyřech místech. V návštěvách jsme měli pokračovat až do Silvestra, ale to bych se z toho taky mohla zbláznit, stejně tak přítel. Je fajn mít rodinu, ale rodinných sešlostí bylo dost a tak se těšíme, že jedeme domů do klidu.

Ostravský stromeček

 

Dalším zásadním okamžikem bylo, že jsem Vánoce strávila na antibiotikách, kvůli močáku, na který trpím.

Jestli vás zajímají dárky, tak jsme s přítelem dostali poukázku do Ikey, takže si můžeme něco dokoupit do bytu, pak kosmetiku (ta z Manufaktury má roztomilé krabičky), oblečení, předplatné časopisu Enigma a nebo třeba kuchyňskou váhu, hurá! A koupili jsme si kameru, hurá!

Vyrazili jsme shazovat vánoční kila do beskydských hor. Protože jsem gaučák, šlo se mi špatně, přitom dříve jste mě na horách mohli vidět téměř každý týden. Navíc, hrozně to klouzalo a v některých úsecích byl sníh a popadané stromy, takže to trochu bylo jak opičí dráha.

Letošní Vánoce nakonec nebyly tak zlé, ale přesto, kouzlo Vánoc je v trapu. Lidi se předhání v počtu druhů cukroví, děcka porovnávají, kdo měl dražší dárek, každý uklízí, aby ho ten druhý nepomluvil a nikdo nestíhá. Těším se, že příští rok to snad bude více rodinné, to je totiž nejdůležitější.

Související články

3 komentáře

  1. Taky jsem z letošních Vánoc měla zvláštní pocit, to rodinné kouzlo se z nich nějak vytratilo. Rodinné sešlosti se mě netýkají, máme prakticky celou rodinu v jednom baráku, moc příbuzných někde mimo nemáme, takže se přežíráme doma 😀

    LENN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.