Pomsta muflonům!

Z práce jsem pryč dva měsíce, přesto se mi sem tam o ní zdají nepěkné sny. Jako třeba, že mám prohlídku plnou lidí a zapomenu text a do toho se ztratíme. Tady často figuruje Burg Bussau zkřížený s blíže nespecifickým hradem. Dnes se mi ale zdál sen zatím nejhorší!

Zase nečekaně v něm vystupoval Burg Bussau a nespecifický hrad uprostřed lesa zkřízený s naším zámkem. Šla jsem na předposlední prohlídku a nemohla mluvit. Strašně mě bolelo v krku a k tomu sucho v puse. Když jsem začala výklad šeptem, přiběhli cizinci, že nevěděli, že prohlídka už začala (klasika). Jenže pak přišlo peklo!

Z mile vyhlížejících návštěvníků se vyklubali mufloni s velkým M. Nikdo neposlouchal a dělali bordel. Sedali si na židle, lehali do postelí, na všechno sahali a chodili si z místnosti do místnosti. Nemohla jsem vydat ani hlásku. Snažila jsem se vzpomenout si na německá slovíčka (občas ve snech mluvím cizími jazyky). Když tahle hnusná prohlídka skončila tím, že jsem z ní všechny vyhodila (škoda, že to nejde v reálu tak často), přišla další nepříjemnost. Měla jsem zamykat a pozhasínat. Vše bylo v pohodě, až do chvíle, než přišlo vyhazování muflonů z nádvoří. Měli pět minut. Skoro nikdo se nepohnul a navíc chodili noví návštěvníci. Když ani po třetím naléhání nezvedli zadky k odchodu, zamkla jsem je tam. Pak z toho byl průšvih a konec snu.

P.S.Provázení mi chybí, ale ti mufloni fakt ne.

You may also like

4 komentáře

 1. Víte, co je to muflon?
  Muflon je zdivočelá ovce domácí.
  Ovce byly nejprve mimo Evropu domestikovány a pak přivezeny do Evropy, kde některé utekly a de-domestikovaly se, čímž z nich vznikli mufloni.

   1. Z Vašich článků jsem usoudil (aniž bych kdy vůbec slyšel o Vámi uváděném díle), že za muflona označujete toho návštěvníka zámku, který se nechová podle průvodcova předpokladu/požadavku. Tedy není jako ostatní návštěvnické ovce, ale poněkud zdivočel.
    A tak mně přišlo upozornění na biologickou podstatu muflonů zcela případné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *