13 Reasons Why, kdo vymyslel ten konec?

OBSAHUJE SPOILERY!

Seriál 13 Reasons Why je vlastně takovou sondou do života na střední škole. Nechybí lásky, hledání se, drogy, alkohol, ale taky hlavně šikana, o které zpočátku tento seriál byl, jelikož hlavní postavu Hannu, stála právě šikana život, i když těch důvodů měla víc (proto 13 důvodů proč). První série vysvětlovala důvody, proč Hanna spáchala sebevraždu, druhá se týkala  Hannina soudu, do kterého byli zapleteni její spolužáci, na Liberty High totiž nejsou žádní andílci.

Nejdříve jsem vůbec netušila o co go, potom mě to ale chytlo.

Je to seriál surový, ale pravdivý, co si budem nalhávat. Spousta škol neví, jak se šikanou pracovat, spousta děcek se bojí se šikanou někomu svěřit, či s ní bojují sami. Tohle všechno je v seriálu vykresleno, spolu s tvrzením, že nikoho neznáme tak dobře, jak si myslíme.

Občas mi sledování házelo spoustu otazníků, jelikož jsem už zapomněla na to, co který člověk udělal. První série se mi ale líbila, druhá byla plná otazníků, celkově to bylo temnější, depresivnější a občas se to dost táhlo. Možná bylo lepší nechat příběh skončit s první sérií.

Pixabay.com, CC0 1.0.

V té druhé bych dala určitě větší prostor třeba takové Skye Miller, to je podle mě hodně zajímavá postava.

V druhé sérii jsem taky čekala, že se třeba nějak více rozjede „Tonyho případ“ se zmláceným chlapem, a že Claye pozná, že Justin jen tak nepřestal, proč třeba nezkontrolovali Justinovy věci?

Místo toho do posledního dílu narvali hnusnou scénu se šikanou na záchodě a  možnou střelbu na střední škole. Jasně, potřebovali nás nějak nalákat na třetí sérii, ale co bude teď? Clay bude pykat za něco, co neudělal, Justin podle mě nakazil Jessicu HIV, či žloutenkou, Chloe půjde na potrat a Hanna zase „vstane z mrtvých“, nepředpokládám, že její protagonistka by se v seriálu už neobjevila. Tak si říkám, nemělo to hezky skončit tou scénou, když hrála „Hannina píseň?“

Odpovědi, jak to celé nakonec bude, se dozvíme roku 2019. Jsem zvědavá.

P.S. Budu ráda. když mi doporučíte nějaký seriál, všechny co sleduju teď mají pauzu.

Náhdled je z Pixabay.com, CC0 1.0.

Související články

2 komentáře

  1. Viděla jsem tak prvních 10 minut z druhý série a vypla jsem to. Přijde mi to nějak zbytečný, 1.série stačila.

    Každopádně ti doporučuju:
    Stranger things (Lol, jak jinak), Atypical, Black Mirror a třeba The End of the Fucking world.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.