7 kroků k dobré náladě

Každý z nás má den, kdy by si nejradši zalezl do nory a už nevylezl, kdy ho nic nebaví, netěší a všechno je špatně. Moc dobře to znám i já, mí kamarádi, rodina i přítel by mohli vyprávět. V takových chvílích mám myšlenky černé, jako to nejčernější kafe z dobré kavárny.

Vždycky si ale řeknu jednu věc a sice, že na špatné náladě je dobré to, že netrvá věčně a brzy bude líp! Jak teda udělat pár kroků k tomu, aby dobře bylo co nejdříve?

Ještě, než začneme, poukážu na podobné články u Verči a Káji, pokud smícháte i jejich tipy a namixujete všechny tři články, není možné šlápnou vedle 😊

1. Dělání – Už to zpíval pan Svěrák s Uhlířem, ale dělání má opravdovou moc. Je úplně jedno, jestli třídím oblečení, luxuju nebo vařím, činnost mi vždycky pomůže.

2. Pozitivní písničky – Ať už vsadíte na jakékoliv, moje osobní tipy na zlepšení nálady jsou třeba tyto tři: První, druhá, třetí, Mimochodem, Ladislav Zibura prý nedá dopustit na třetí jmenovanou.

Archivní snímek z Londýna 2017

3. Hovory a setkávání – Když není zrovna prostor potkat se na živo, vždycky mi pomůže někomu z blízkých zavolat, ať žijou volné minuty!

4. Seriály a TV shows – Ke zlepšení nálady doporučuju třeba Ru Pauls Drag Racemiluju to, stejně jako Tondu Blaníka!

5. Pobyt v přírodě – I krátká procházka lesem a mezi poli může zlepšit den.

6. Pozitivní podcasty – Poslední měsíce se opravdu soustředím na pozitivní myšlení a vysílání těch správných „vibes“ do vesmíru, k tomu mi dopomáhá třeba podcast Terezy Salte s názvem V oblacích.

7. Zvířátka – Zvířátka sama o sobě mají tu kouzelnou moc, že dokážou zlepšit náladu, no a když Baxík (náš králík) přijde a drcá do mě hlavičkou, nejde být negativní.

Tipů by se samozřejmě dalo najít ještě více, ale já myslím, že pro začátek je to tak akorát, pusťte se do práce!

Když už si tak jedeme na té pozitivní vlně, která by měla v životě převažovat nezapomeňte, že za mrakem je vždycky slunce 🙂 Můžete mi doporučit další fajn tipy, třeba i na podcasty a písničky, dobré nálady není nikdy dost 😊

P.S. Kdo jde na Svět knihy, našel by skulinku v programu a chtěl by se setkat, piště tu do komentářů nebo na Instagram, můžeme se domluvit!

Související články

2 komentáře

  1. Díky za tyhle tipy. Člověk to podvědomě všechno ví, ale prostě ve chvíli špatné nálady si to nepřipouští – sedí, brečí, poslouchá depresivní písničky, mlčí a topí se v tom. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.