Alternativní medicína, šla jsem to vyzkoušet!

Dnešní  druhý článek bude o tom, jak jsem navštívila alternativní vystudovanou lékařku, zabývající se celostní medicínou, ne jen kousíčky, které řeší (téměř) všichni doktoři. Už teď je to zajímavé, no ne?

První, co zmíním je, proč jsem se tak rozhodla. K tomuto rozhodnutí jsem dospěla postupně, potom, co mě zklamala tradiční léčba a přístup doktorů.

Minulý rok se moje psychické problémy přehouply i do tělesné roviny, a tak bylo načase jednat. Nejdříve pomocí návštěvy obyčejných doktorů. Nespočítám radši, kolika jsem prošla vyšetřeními a kolik jsem spolkla jen za minulý rok antibiotik. Nic tak důležitého se neprokázalo, každý doktor si vyřešil to svoje, což mě brzy přivedlo k doktorovi dalšímu. Nijak jim to nezazlívám, tak prostě dnešní medicína funguje. Prášek za práškem, tucet vyšetření, ale komplexní léčba chybí.

A tak, o rok později jsem se rozhodla to nevzdat, jelikož potřebuju svoje, teď už jen tělesně neduhy, dořešit. Na doporučení jsem vyrazila do Třebíče (v Brně je určitě taky takový doktor, ale dávám na zkušenost druhých, přece jen, jsem malinko skeptik).

 Konkrétní místo říkat nebudu, ale kdo chce, ať mi soukromě napíše na kontakty uvedené na blogu a já vám napíšu jméno konkrétní osoby, u které jsem byla plus připíšu bližší info.

Až doteď jsem navštěvovala obyčejné doktory a nikdy se alternativně neléčila. Jsem skeptik v těchto ohledech, i když na duchovno věřím. Moc jsem proto neočekávala, přece jen, nechci jen tak pro nic vyhodit peníze u šarlatána. Řekla jsem si, že přinejhorším „jen“ napíšu na blog o svém zklamání.

Abych to furt neobkecávala, popíšu, co se dělo dál.

Čekárna mě přivítala maličká, ale útulná. Žádné plakáty a letáky o očkování a nejlepších lécích tu nenajdete. Z rozhovorů v čekárně vyplynulo, že i další tu přišli kvůli zklamání z klasické medicíny. Byli tu malé děti i dospělí, stáří i mládí. Čekala jsem přes hodinu, což mě nepotěšilo, ale čeká se všude.

Pak už jsem vyrazila do ordinace, kde mě nejdříve přivítal nádherný pejsek, to vás ale nezajímá, co. Zdi byly bílé, občas na nich obrázek mandaly a spousta kytiček. Paní doktorka mě nejdříve poprosila, ať řeknu, s čím jsem přišla. Popsala jsem jí problémy jak v tělesné, tak v psychické rovině a následovala pulsová diagnostika a diagnostika jazyka, kdy mě chytla za ruce a popsala, co ze mě cítí.

Teď přijde to hlavní: Trefila se! Bez toho, abych jí nějak více popsala svou osobnost mě odhadla dá se říci přesně a trefně diagnostikovala můj problém.

Byla jsem překvapená! Doporučila mi směs bylinek, které jsem si koupila (bylo to mastné, ale nevím, kde jinde bych je sháněla), určila dávkování a domluvily jsme se na kontrole. Zaplatila jsem za prohlídku a vyšla do ulic, zatímco do ordinace přicházeli noví a noví lidé.

Vyšla jsem o něco míň skeptická, jelikož mě překvapilo, jak odhadla můj problém a mou osobnost. Teď mě čeká brání kapek a následně kontrola. O tom, co se díky přístupu celostní a čínské medicíny změní, vás budu informovat. Chci věřit ale tomu, že peníze jsem nevyhodila zbytečně, přestože mi přišlo, že v ordinaci jsem strávila chvilku, každopádně dám vědět, jestli mi to pomohlo.

Pokud máte chuť, můžeme se v komentářích pobavit o vašich zkušenostech s alternativní léčbou, nebo mi můžete napsat, jaký na ni máte názor, mějte hezký víkend a v pondělí očekávejte nový článek!

Nádhledový obrázek

Související články

3 komentáře

  1. Na to, že do Třebíče jezdím poměrně často, ničeho podobného jsem si nevšimla. Já jednou za čas jezdím do Bohdalova, kde mi pán taky diagnotikoval věci o kterých vím a přitom žádné jsem mu z nich neříkala. Ale tuhle paní bych s mými problémy mohla taky vyzkoušet.

    1. To bys mohla :), lidi si tam předávali právě kontakty, aby mohli taky vyzkoušet, jestli se její vyhodnocení problému shodne s l=kařskými zprávami.

    2. To bys mohla :), lidi si tam předávali právě kontakty, aby mohli taky vyzkoušet, jestli se její vyhodnocení problému shodne s lékařskými zprávami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.