Až moc holčičí článek, nebo ne?

Dneska ráno na Instagramu na mě vykoukl nový příspěvek od Anie Songe. Do nedávna jsem netušila o koho jde, potom jsem tušila, že je to někdo, kdo byl na Bali (z Vinted, kam už nechodím), a pak kamarádka donesla její knížku Továrna na sny. Nebudu kecat a přiznám, že ze začátku mi Anie úplně virtuálně nesedla, i když nejde hodnotit člověka jen prostřednictvím blogu a jeho sociálních sítí, ale zkrátka, myslela jsem, že „nebude můj šálek kávy“ a hned zapomenu, kdo to je.

Jenže, pak jsem s Anie četla rozhovor a podívala jsem se na její eshop a začala mě zajímat více. Oceňuju především její výtvarný talent, knížku jsem nečetla, ale měla jsem ji v ruce a možná se do ní někdy začtu. A co se mi na Anie líbí nejvíce je její přístup k životu a přírodě! No a protože i já se snažím žít trošku líp, než doposud (nejsem eko, bio vegan maniak), s chutí jsem si pročetla tento článek o tom, jak se můžeme chovat ekoLogicky a rozhodla se, že se polepším ještě více a začnu se o přírodu a o lepší styl života zajímat ještě více, pokud máte chuť číst dál, tak směle do toho!

Nejdříve bych se chtěla omluvit klukům a mužům, jelikož tento článek je určený primárně holkám, protože se budeme bavit o (hlavně) holčičích věcech, ale tipy, jak žít lépe popsané v článku Anie samozřejmě můžete využít taky a bude to jedině dobře!

Začneme u třídění odpadu. Odpad třídím, konkrétně sklo, papír a plast, který nosíme pak do popelnic k nim určených. Mám ze sebe lepší pocit.

Na nákup chodím s plátěnýma taškama, když nezapomenu, když zapomenu, fakt se nevrátím zpátky domů, ale mám výčitky svědomí. Na velký nákup zatím nosíme Ikea tašku, ale chci to časem změnit, pokud se naskytne lepší alternativa.

Kosmetika, kterou používám se jmenuje Syncare a já osobně využívám řadu pro aknózní pleť. Tato kosmetika by neměla být testována na zvířatech, jak jsem našla v odpovědi na dotazy v jejich poradně a mám pocit, že jsem to četla i v oficiální brožuře. Výrobky netestované na zvířatech mají logo s králíčkem:

Tahle kosmetika mi vydrží dlouho (gel klidně i dva měsícě, make-up taky tak, ale záleží na spotřebě, že jo) a vyhovuje mi. Když si mojí micelárku půjčí kamarádka, tak je s ní taky moc spokojená. Ne, nejsem placená od SynCare.

Dále používáme doma výrobky od Bioo.cz a Manufaktury. Používáme i další, ale snažím se co nejméně podporovat klasické drogerkové značky.

Jídlo nakupuju hodně ve zdravé výživě a v Albertu, kde teď mají  řadu potravin Nature promises.

No a konečně, díky Anie jsem přišla i na značky oblečení, které je fair trade a zkrátka fajn! Trošku jsem prozkoumala její tipy na obchody a vybrala z toho ty, které mi přišly sympatické a jejich móda se mi líbí. S vyššími cenami je potřeba počítat, ale když si vezmete, jak dlouho vydrží oblečení z klasického komerčního obchodu, tak se připlatit si vyplatí. Budete spokojeni vy i vaše peněženka 🙂 Abyste věděli, jaké obchody mě zaujaly, čtete dále!

Thao.cz a navíc tady momentálně mají slevy a to se vyplatí! Na této stránce mám velkou objednávku, až oblečení přijde, určitě očekávejte recenzi nebo příspěvek na Instagramu.

EtikButik a Tuktuki. 

Prosím vás, neznamená to, že teď poběžím  zběsile k popelnici a vyhodím všechny ty věci z Reserved, Manga, atd. Ne, jen zkrátka omezím nákup v nich na minimum a budu nakupovat mnohem více v obchodech výše zmíněných. Takže, pokud mě potkáte ve věcech z „obyč“ obchodů, fakt to neberte jako tragédii, důležité je, že jsem se rozhodla to změnit.

Staré oblečení nosím do dětských domovů a do skříní určené pro rychlou pomoc. V Brně takovou skříň najdete vedle Melounového cukru ve vnitrobloku.

Abych svoje povídání uzavřela, tak přijdu s něčím hodně intimním, a sice s dámskými hygienickými potřebami. Pokud chcete vyzkoušet něco jiného, můžete zkusit menstruační kalíšek, nebo mořské houby. Třeba ze stránky Kalíšek.cz.  

Na této stránce si můžete pořídit i nehormonální antikoncepci, to znamená  třeba pesary. Mám s nimi dobrou zkušenost. Kalíšek.cz mě taktéž neplatí, všechno co si tam kupuju, si platím sama.

Na vlasy jsem začala používat hennu a jsem s ní spokojená.

Na pití používám flašku od Matcha tea, radši bych sklo, ale s mojí šikovností bych ho určitě rozbila.

Abych podpořila imunitu, denně si dávám olej z rybího tuku od Möllers (mají v lékárně).

Jím hlavně vegetariánsky s prvky veganství, ale nejsem stoprocentní vegan, vegetarián ani nic jiného!

Tak jo, teď uvažuju, jestli jsem napsala všechno, co jsem chtěla, snad jo, pokud si ještě na něco vzpomenu, tak článek edituju. Bylo by fajn, kdyby vás článek inspiroval a kdybyste, pokud máte chuť, inspirovali (i chlapi) mě v tom, jaké věci v podobných nebo zmíněných obchodech nakupujete a co mi doporučíte.

Každý člověk, který udělá něco jinak a lépe pro přírodu je pokrok! Nemusíme být ekomaniaci, stačí se jen trošku více zamyslet a když to jde, využít kompromis. Všichni chybujeme, i já nakupuju občas s igelitkou, ale to je lidské.

Než budete komentovat se špatným úmyslem, podívejte se na pravidla blogu, prosím. Díky, ušetříte tím čas sobě i mně. Nekomentuješ se špatným úmyslem? Super, moc se těším na tvůj komentář!

Děkuji i Anie Songe :), budu ji sledovat i nadále, ta holka mi je více a více sympatická!

Nádhledový obrázek

 

 

 

Související články

3 komentáře

  1. Mně se hrozně líbí tvůj přístup, je takový zdravý 🙂 Nic se nemá přehánět a můj přístup k ekologii a přírodní kosmetice je dost podobný. Také nebudu vyhazovat věci, které takové nejsou, ale chci tu chemii alespoň omezit 🙂

    LENN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.