,,Blogerů je v dnešní době jako ryb ve vodě“, říká Sabča, která se k blogování vrátila, proč to udělala?

Blog Sabči  na první pohled lahodí oku. Tématicky je mi hodně blízký a tak jsem ráda, že tento rozhovor proběhl. Dozvíte se třeba, co je to Brandnooz box, jaké má nejradši DIY a taky proč proběhl její blogový restart. Sabča se opravdu hodně rozepsala, takže směle do čtení :).

Sabčin blog

1. Sabi, myslíš, že články o Vánocích přitáhnou k blogu více čtenářů?

Ahoj Terko, myslím, že ano. Články o Vánocích a obecně o všech aktuálních tématech jako Valentýn, Velikonoce, Silvestr, Halloween apod. jsou určitě na internetu hledanější. Takže blog navštíví více čtenářů, kteří se chtějí inspirovat. Ale o tom, jestli se na blog ještě vrátí nebo se dokonce stanou pravidelnými odběrateli článků rozhodne samozřejmě kvalita a originalita článku a fotek.

2. Myslíš si, že je důležité, aby bloger byl aktivní třeba na Instagramu nebo Youtube, pokud chce skutečně zaujmout?

Blogerů je v dnešní době jako ryb ve vodě, takže minimálně jeden komunikační kanál je podle mě nutností. Můžete psát sebelepší blog, ale pokud o něm čtenáři nebudou mít povědomí, nebudou jej číst. A nemusí to být zrovna Youtube, protože ne každá blogerka je dobrá vlogerka a naopak. Já osobně mám třeba s nahráváním videí problém a myslím, že bych si propagací na Youtube spíš uškodila, než pomohla. Ale na druhou stranu ráda fotím, takže jsem pro svůj blog zvolila jako další komunikační kanál Instagram a Facebook. Čtenáři tak mohou nahlédnout za oponu článků a lépe poznat blogerku/blogera.

3. Přicházíš s nabídkou spolupráce za firmami sama, nebo ti ji nabízí firmy?

Když jsem v pubertě psala svůj první blog, obepisovala jsem firmy s nabídkou na spolupráci. Ale většina firem mě odmítla nebo nabídla nevýhodné spolupráce. Po dlouhé blogovací pauze jsem založila druhý blog, který jsem chtěla mít čistě pro zábavu. Bylo mi jedno, jestli na něm bude sekce „Spolupráce“ nebo ne. Ale jak se blog rozrůstal a získával své čtenáře, tak mi firmy začaly nabízet spolupráce samy od sebe. Samozřejmě nekývnu na každou nabídku spolupráce, protože pro mě je na prvním místě zábava a serióznost blogu. Některé firmy mají nastavené podmínky tak, že pro mě nejsou vhodné. Takové firmy raději odmítám, než abych přišla o své čtenáře.

4. Tvůj blog prošel restartem, co tě přimělo se na něj vrátit?

Když jsem se stěhovala s přítelem do bytu, měli jsme hodně práce nejenom se stěhováním, ale hlavně s úklidem a předělávkou bytu. Neměla jsem čas na nic. Bohužel ani na blog. Jezdila jsem z práce rovnou na byt a z bytu rovnou do sprchy a do postele a druhý den znovu. Tohle se opakovalo přibližně dva a půl měsíce než jsme se konečně zabydleli. Najednou jsem začala mít víc času a blog mi začal chybět. Proto jsem se rozhodla se na něj vrátit a přispět do něj novými sekcemi právě ohledně bydlení, vaření a tvoření.

5. Na co bys nás pozvala do Litomyšle?

Tak to bych tu byla asi do zítra, protože Litomyšl má opravdu hodně míst, které stojí za návštěvu. Ale já osobně mám nejvíc v oblibě Klášterní zahrady, které najdete hned nad historickým Smetanovým náměstím. V létě si sem můžete sednout na lavičku nebo klidně i na udržovaný měkký trávník a užívat si sluníčka. Park se nachází mezi místním renesančním zámkem a několika kostely a chrámy. V Klášterních zahradách najdete i kašnu se sochami umělce Olbrama Zoubka, kde si můžete zchladit nohy. Pokud vám kašna nestačí, můžete si dát zmrzlinu nebo nějaký pohár v místní kavárně. Ale park není jediné zajímavé místo Litomyšle. Turisté mají v oblibě i renesanční zámek, historické Smetanovo náměstí, Dům U Rytířů nebo Portmoneum Josefa Váchala. Pravidelně se tu pořádají i různé oslavy a slavnosti – za zmínku stojí například mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl, letní Toulovcovy prázdninové pátky, gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové, Lázně ducha a další. Sportovce potěší určitě i venkovní nebo krytý plavecký bazén, venkovní atletické sportoviště, tenisové kurty, bowling nebo minigolf. Pokud vás něco z Litomyšle zaujalo, mrkněte na oficiální stánky města, kde veškeré akce včetně termínů najdete.

6. Jsi manuálně šikovná, jaké je tvoje oblíbené DIY? Můžeš k němu přiložit i odkaz na konkrétní tvůj článek.

Momentálně mám nejvíc v oblibě vánoční dekorace, které si mohu vytvořit sama. Například stromeček z kuželu, zasněžené svícny na čajové svíčky, adventní věnec a další. Ale jinak ráda tvořím v podstatě cokoliv do bytu – hlavně tematické dekorace (podzimní výzdoba, jarní dekorace, halloweenská strašidélka, apod.). A ráda tvořím i drobné dárky pro svou rodinu a přátele. Teď před Vánoci bych doporučila domácí peelingové tabletky, které dávám do ozdobných skleniček. Je to skvělý dárek pro babičky, maminky nebo kamarádky.

Odkaz: http://www.inkablog.cz/2017/04/diy-peelingove-tabletky.html

7. Na tvém blogu jsem viděla několik článku o tzv. Brandnooz boxu, co to je a kolik to stojí?

Na Brandnooz boxy jsem narazila úplnou náhodou, ale jelikož mám ráda překvapení a jídlo také, šla jsem do toho. Jde o boxy, ve kterých najdete sladkosti, dresinky, kečupy, hořčice, mouky, cukry, pudinky, alkoholické i nealkoholické nápoje a další potraviny. Většinou jde o novinky na trhu. Na stránce brandnooz.cz se můžete registrovat, objednat si libovolný počet boxů a poté hodnotit jak celé boxy, tak i předměty v nich. Zákazníci tak můžou vidět krátké recenze od lidí, kteří už výrobek ochutnali.

A kolik to stojí? Záleží, kolik si jich objednáte. Můžete zvolit buď jeden box, který vám zdarma dodají na libovolnou adresu za 299 Kč, půlroční dodávku za 1.674 Kč (tedy 279 Kč za jeden box) nebo moji oblíbenou roční dodávku za 2.988 Kč (249 Kč za jeden box). Tato firma dělá sem tam i ryze pánské Men boxy, ve kterých najde každý chlapák přesně to, co potřebuje (uzeniny, alkohol, paštiky, šunky a pánskou drogerii) a dvakrát ročně i limitované kosmetické edice, ve kterých najdete krémy, laky na nehty a kosmetiku do domácnosti (aviváže, prací prášky, WC bloky a další). U mě na blogu najdete recenze na boxy s jídlem a s kosmetikou. Men box jsem bohužel ještě nestihla – je vždy vyprodán.

8. Nakupuješ na AliExpress, je něco, co by sis tam nikdy nekoupila? Co byl nákup, který tě zklamal?

Ano, nakupuji pravidelně – asi jsem už na tom závislá 😀 Nejčastěji tam pořizuji různé drobnosti jako kryty na telefon, doplňky do vlasů, bižuterii, ale nakupuji tam i dekorace a vychytávky do bytu. Sem tam zkusím i nějaké oblečení nebo kabelky, ale pouze na základě recenzí s fotografiemi od zákazníků, kteří už tyto věci koupili. A vzhledem k tomu, že mám porcelánovou pleť s tónem do růžova, tak je pro mě problém sehnat kvalitní a hlavně mému odstínu odpovídající BB krém nebo makeup – takže mám i své ověřené prodejce s kosmetikou.
Zklamaná? Zatím jsem byla vesměs spokojená (musím zaťukat na dřevo). A co bych si tam nikdy nekoupila? Nejspíš dražší elektroniku hlavně kvůli reklamacím a obavám, že bych za ni stejně musela zaplatit CLO, kdyby mi ji celníci zadrželi. A i když jsem byla v pokušení, tak bych tam nekoupila větší a dražší předměty jako například nábytek, motorku nebo automobil (ano, i to jsem viděla).

9. Máš krásné červené vlasy, jakou používáš barvu?

Děkuji, také se mi líbí, ale zároveň mají červené vlasy hodně negativ – rychleji jsou vidět odrosty a barví vše okolo, když jsou mokré (takže vanu, ručník a oblečení). Ale i když poslední rok tvrdím, že se nechám přebarvit zpátky na svou původní barvu, tak stejně nakonec sáhnu po červené. Aktuálně mám barvu namíchanou od kadeřnice, ale abych nemusela každý měsíc chodit na dobarvení ke kadeřnici, tak kupuji barvy Manic Panic. Tyto barvy jsou sice dražší, ale vydrží dlouho krásné a nevymývají se do hněda jako červené barvy z drogerie. Manic Panic používám v podstatě od začátku své červenovlasé éry a kombinuji dva odstíny – Pillarbox a Vampire red.

10. Zajímáš se o kosmetiku, je nějaký tvoje oblíbená beuty blogerka/bloger?

Ano, kosmetiku mám ráda a sleduji trendy a novinky ve světě kosmetiky a líčení. Svoje oblíbené blogerky samozřejmě mám, protože nemám tolik času a finančních prostředků, abych vyzkoušela všechno osobně. Takže se ráda podívám na značky nebo výrobky, které neznám. Stejně tak se ráda podívám na nějakou inspiraci na líčení. Většinou sleduji zahraniční beauty blogerky, ale mám pár oblíbených blogerek i v Česku. Ze zahraničních je to například blog I Covet Three nebo The Beauty Book. Z českých kosmetických blogů mám ráda Ordinary Life a The World Of Makeup.

11. Kam bys to se svým blogem chtěla dotáhnout?

Tak tohle je pro mě asi nejtěžší otázka 😀 Blog píšu hlavně kvůli zábavě, ale jsem samozřejmě ráda za každý komentář, férovou spolupráci nebo pravidelné čtenáře. Mnoho blogerek řekne, že chtějí vyhrát cenu Blogerka roku nebo další podobná ocenění, ale já ne. Kvůli velké slávě skončilo mnoho mých oblíbených blogerek nebo hůř – přestaly být samy sebou a změnily svůj styl psaní podle davu. Jejich články na rozloučenou vysvětlují, že pro svou pisatelku blog přestal být zábavou, ale stal se nutností. Každý od nich očekával další a další články jak na běžícím páse. Ale takhle bohužel svět nefunguje – každý někdy potřebuje pauzu. Stěžují si i na to, že je zná mnoho lidí i mimo blogerský svět a stávají se terčem kyberšikany.
Takže kam to chci s blogem dotáhnout? Chci ho proslavit – samozřejmě, ale jen dokud to budu já. Chci, aby pro čtenáře byl blog zajímavý.

12. Otázka Sabči pro mě: Jaký je tvůj nejoblíbenější článek na Tvém blogu a z jakého důvodu? Mám jich oblíbených více, ale nejradši mám Typy návštěvníků a Ty nejlepší hlášky z prohlídek (oba díly), jeden z nich najdete třeba tu

Díky Sabči za rozhovor a přeju další spokojené čtenáře :)!

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.