Blogy jsou na úpadku, čeká nás krach?

Blogy jsou zastíněny Youtube a Instagramem. Už to není jako dříve. Asi přijdeme o práci, ale počkat, my vlastně blog jako práci nemáme, a tak z toho budeme v klidu, nebo ne?

Když jsem v roce 2007 začala blogovat, existence blogu byla jako zjevení. Nebylo to tak dlouho, co jsem začala používat internet (především na Youtube, kde ještě nebyli youtubeři, jen Růžový deníček Natalie Sadness), a blog byl něčím novým, neokoukaným, zajímavým. V téhle době se zrodila spousta blogerek a hodně z nich se proslavilo.

Skok do současnosti. Blogů je nespočet. Lidem se nechce číst, a tak spíše hltají Instagram a Youtube. Blogerky se snaží vymýšlet nové a nové články. Firmy sponzorují hodně instagram hvězdiček. Blogy už nejsou tak populární. Blogerky zdrhají na Instagram, kde čekají větší úspěch. Nebo se alespoň přesouvají na vlastní domény.

Vrátí se někdy slavná éra blogů? Nebo nás čeká nulová čtenost a nulový zájem o naše myšlenky, zážitky, recenze a další? Či se blogy stanou zase slavnými a doženou Instagram s Youtubem? Na odpověď si musíme ještě počkat, ale já vím jistě, že jen tak mě z mojí stránky nic nedostane. Psát budu dokud se mi bude chtít. Instagram mi nepřijde tolik osobní a na plnohodnotné věnování se Youtube nemám techniku.

Může za špatný zájem o blogy dnešní uspěchaná a pohodlná doba, kdy lidi radši věnují pět minut času videu, než by za pět minut přečetli pár blog článků? Nebo zkrátka všechno už bylo napsáno?

Nebo je všechno jen nafouknutá bublina a blog jsou pořád IN? Jen zkrátka se sledují spíše blogeři a blogerky navzájem?

 

 

Související články

6 komentářů

  1. Nejhorší je, že většina těch blogů není psána od srdce, ale s vidinou nějakého zisku. 🙁 A právě ty mají takovou úspěšnost. Všichni se raději podívají na to, co si někdo koupil, než aby si přečetl zážitek. 🙁 Já ale takové blogy nemám ráda. Mám rády ty naše neúspěšné… 😀

    Youtube slouží k poslouchání písniček! A basta. 😀

  2. Nemyslím si, že by blogy upadaly, naopak píše čím dál tím více lidí. Ale bohužel jak už tu bylo v komentářích popsáno, spousta z nich píše jen za vidinou produktů zadarmo a peněz. Kvalita pak klesá dolů a odrazí se to na celkovém pohledu na blogování. Pohodlní lidé mají raději videa než čtení, ale to je stejné jako filmy a knihy. Někdo raději čte, jiný kouká na film. Blog je fajn koníček a nějaká ta spolupráce není špatná, ale nic se nesmí přehánět. Blog by měl být hlavně autorský a myslím si, že takové blogy jsou oblíbené 🙂

  3. Podobné myšlenky a názory se objevují pravidelně. Blogy nikdo nečte lidé nemají čas sociální sítě nahradí blogy nebo dnes jedině youtube. Ja na to všechno koukám tak nějak z výšky. Můj blog mě baví nevydělávám na něm pouze mi reklama na něm pomáhá platit náklady. Pokud píši kvalitně návštěvníci přijdou za tu dobu co své stránky mám jich už přišlo a odešlo tolik že by to vydalo za nemalé město. A ano považuji se za autora, který „neumí psát“ některé články jsou úvahy jiné návody jiné do svého smyslu slova „recenze“. Je mi to jedno jak s oblibou říkam jde o můj kousek internetu a pokud se komukoliv nelíbí muže odejít. Mě muj blog baví a tak věřím že dokud budu mít o čem psát prostě budu ať už je to IN nebo naprosto OUT.

  4. Spíš to bude tím, že dřív psali blog lidi, kteří měli ke psaní vztah. Dnes si mladí lidé zakládají blog jen s vidinou zisku. Reklama a masové rozšíření internetu tak zkazila klasické blogování. I dnes ale naštěstí existují blogeři, kteří píší protože chtějí psát. Važme si jich 🙂

  5. Myslím, že člověku, který rád píše Instagram moc neřeší. Virálně existují „slavnější“ platformy, ale nedokážu si představit, že by chronického pisatele mělo bavit natáčení videí. Akorát se to možná trochu vytřídí, to je celé …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.