Bohnický hřbitov, jak na mě působil?

Na samém konci chatařské osady kousek od léčebny Bohnice se nachází bývalý hřbitov (nejen) bohnických pacientů. Říká se o něm, že je to jedno z nejtajemnějších míst v Česku, se silnou negativní energií, místo, kde se vybíjí přístroje a po zádech přebíhá mráz, jak to působilo na mě?

Na bohnickém hřbitově jsem byla pár dní před Vánoci a jako první chci zmínit, že hlavní brána, i brána vedlejší jsou pečlivě zavřené, takže hřbitov v současné chvíli není volně přístupný. Nicméně, správce hřbitova, Jiří Vítek, pořádá čas od času komentovanou prohlídku, ve které vykládá o pacientech, kteří zde leží a o historii hřbitova. Ale před Vánoci byly brány pečlivě zavřené a neříkám, že neexistoval způsob, jak přelézt zeď, ale nechtěla jsem rušit pietu místa, takže jsem hřbitov obhlídla přes zeď. Nevím, jak by na mě působil, kdybych stála přímo v okolí kopečků prolezlých břečťanem, tyto kopečky pak tvoří hroby, ale takto na mě negativně vůbec nepůsobil, spíše jsem cítila energii pozitivní. Na hřbitově se scházeli satanisté, takže to určitě energii místa nepřidalo, možná proto tolik lidí na něm vnímá negativní energie a má špatné pocity.

Za hřbitovem se povalovaly kondomy (nechápu), jinak okolí bylo relativně čisté a klidné, i když, zmínky o hřbitově všude možně zapříčinily, že je z něj poměrně vyhledávané místo. Je tu pohřbeno přes 4000 pacientů léčebny, ale také vrazi, násilníci nebo malé děti. Náhrobky skoro nenajdete, i když, výjimky se najdou. Dodnes tady také stojí nesmírně fotogenická kaple nebo třeba mohyla se znaky alfy a omegy.

Nefiltrovaná podzimní fotka hřbitovní zdi

Nedoporučuju přeskakovat zeď, spíše si počkejte na komentovanou prohlídku. Když už zeď přeskočíte, chovejte se slušně, pořád je to místo, ke kterému by člověk měl prokazovat úctu.

Vedle hřbitova pro lidi se pak nachází hřbitov zvířátek. Ten je volně přístupný, několik páníčků na něj zavítalo v době, kdy jsem na něm byla já. Pohřbívat zde zvířata je od roku 2017 zakázáno pod vysokou pokutou. Není se čemu divit, hrobečky jsou jeden vedle druhého. Páníčci si s pietou na svoje mazlíčky dali někdy opravdu záležet, nechybí oblíbené psí hračky, náhrobky, vánoční výzdoba. Ani tady na mě nepůsobila negativní energie, spíše jsem měla pocit, že tady je svět ještě v pořádku, kde lidi myslí i na někoho jiného, než na sebe. I tady se chovejte slušně.

Na bohnický hřbitov pacientů se chystám vrátit, až pan Jiří zase bude organizovat prohlídku. Tak je to podle mě správné.

Související články

4 komentáře

  1. Brrr, proč takové věci čtu v půl 1 ráno 😀 tam by mě nikdo nedostal, já jsem na takové věci celkem pověrčivá, asi to mám z těch všech hororů, na které koukám 😀 musí to být ale určitě zajímavé.

    1. Určitě nejsi první ani poslední.Když jsem tam byla,byla možnost,jak to přelézt,lidi si tam pomáhají různými způsoby.Pan Jiří je dobrovolný správce,prohlídky vyhlašuje na FB hřbitova. Za blbé mezery se omlouvám, píšu z mobilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.