Andrea a její příběhy z mlhy a éteru

Andreu znám virtutálně taky delší dobu. Její blog navštěvuju pravidelně a tak vím o všech změnách, které na něm probíhají. Protože mě zajímalo, proč tak často mění design, i na to jsem se zeptala. Taky přišla řeš na magii a lucidní snění, čti dál!

Blog Vysvobozená

1. Souhlasíš s názorem, že lidi více koukají na články, než komentují?

Komentářů je rozhodně méně, než celkových rozkliknutí článku. Poměrně často komentují osoby, které mají svůj web. Je fajn, že se blogerská komunita podporuje aspoň v diskuzích pod články 🙂

2. Jak si vysvetluješ, že se proslaví jen část blogerek, čím to je?

Vášeň, pohodovost, nelpění na slávě – ingredience, které člověk vloží jako počáteční investice se vrátí v podobě (ne)úspěchu blogu. Navíc, svoje dělají i módní trendy v oblasti internetu. Mám instagramový účet, a i když jsem na něm málo aktivní, followeři naskajují ani pořádně nevím odkud. Pokud chcete být „jenom“ slavní, Instagram je ideální volba 🙂

3. Myslíš si, že je rozdíl, když blogeři a blogerky píšou pod svým vlastním jménem, než pod pseudonymem?

Mně je 28 let, a patřím ke generaci, která se z hlediska používání internetu nabádala k opatrnosti. Začínala jsem pod přezdívkou, a aktuálně funguju pod svým civilem. Osobně si myslím, že jsem se za svoje internetové království přestala stydět, proto jsem byla ochotná „svázat“ jej i se svým jménem. Jinak neřeším, jestli někdo píše pod přezdívkou, nebo pod jménem.

4. Můžeš prosím vysvětlit dodatek k názvu Příběhy z mlhy a éteru?

Když jsem už od roku 2011 různě vymýšlela titulky a podnázvy ke svým blogům, střídaly se mi pojmy jako „křídla“ nebo „mlha“ , a poměrně dost se mi do věcí míchala éteričnost. „Příběhy z mlhy a éteru“ souvisejí s tím, že svoji inspiraci hledám i v jemnohmotném světě.

 5. Přispíváš do KBVŠAP na fóru Vinted, pokud se nemýlím, nebojíš se, že si tam jednou přečteš něco nehezkého o sobě?

Ano, čas od času tam něco napíšu. Ženské mají právo na vyjádření názoru, i když se nejedná jen o podporu nebo souhlas. Sama se nepovažuju za tak zajímavou; už jenom skrz to, že ze svého soukromí zveřejňuju ještě míň, než těch deset procent, které v jednom rozhovoru uváděla Teri Blitzen. Myslím, že u mě není moc čeho se chytit, ale kritiky se nebojím.

 6. Co je pro tebe u blogerů důležité, čím tě zaujmou?

Nemám ráda moc obecné a reklamní články; pokud do textu bloger vloží kus ze sebe a nebojí se jít s kůží na trh, má moji pozornost jistou.

 7. Ráda fotíš a tak se nabízí otázka, co se ti fotí nejlépe a jestli se účastníš fotografických soutěží?

Soutěží se neúčastním. Mojí inspirací jsou různé detaily, kterých si ostatní třeba ani nevšimnou, ať už se jedná o „skutečné“ makro, nebo něco „většího“ , co v běžném životě ostatní přehlížejí. Nejblíž mi je ze „škatulek“ magický realismus.

8.  Docela částo měníš vzhled blogu, s tím současným jsi spokojená?

Já a design …. to je sága na dlouho 🙂 Slibuju si, že si do konce roku 2017 vyberu a nechám to tak; mám ještě tři týdny 🙂 Než jsem u sebe našla otázky od Tebe, překutala jsem grafiku zas 🙂 Za deset let na blozích jsem si chtěla zkusit co nejvíc žánrů, od kosmetiky, přes knížky až po internetový časopis, tak zároveň zkouším všechny možné varianty grafiky 🙂 Se svou grafickou podobou webu jsem spokojená pokaždé od 80 procent do nějakých 95 … v posledních týdnech se věnuju zjišťování, kterým směrem vlastně těch mých 100% je.

9. Na blogu máš články i o lucidním snění, můžeš pro neznalé trochu vysvětlit, o co se jedná?

Jedná se o to, že se ti v noci zdá o nějakém prostředí, a ty si uprostřed toho všeho uvědomíš, že existuješ ještě jednou; že sice jsi teď ve městě nebo v lese, ale zároveň ještě spíš doma v posteli. Sny jsou ideální prostředí na hraní a zkoušení ovlivňování reality. Fungují na podobných principech jako reálný svět, jen jsou tam výsledky našeho myšlení daleko spíš pozorovatelné.

10. Zajímá tě i jiné tajemno nebo nadpřirozeno?

Ohledně magie jsem začínala v roce 2013 s wiccou, a prošla jsem od rituálů přes polodrahokamy a práci s energií do něčeho, co se podobá spíš psychologii než magii. Aktuálně se zajímám o člověka a jevy, jakými jsou závislosti, náladovost nebo výbuchy vzteku.

Související články

4 komentáře

  1. Milý rozhovor, který působí stejným dojmem jako Andrein blog – uklidňujícím. 🙂 Musím ale přiznat, že jsem si potřebovala vygúglit, co je KBVŠAP, nikdy jsem o tom neslyšela.

  2. Blog Vysvobozená sleduji již dlouho. A i přes fakt, že žádné články nekomentuji, jedná se o jeden z mých oblíbených blogů. Mohu-li vyjádřit svůj názor, občas mi vadí, že se furt mění design. Jednoho dne navštívím tento blog, přečtu si článek a následující den vidím na tomto blogu jiný design. Ale jak jsem psal, články tohoto blogu jsou inspirující a velmi rád si je čtu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.