Hrad Pernštejn, skvělá ukázka středověkého hradu

Na apríla jsem s kamarádkou Laduškou navštívila hrad Pernštejn, na který jsem se chystala už dlouho. Jely jsme vlakem z Brna do Nedvědice (cca 52 minut), potom šly pěšky po žluté značce obcí až k hradu. Cesta na hrad je plná kamení, to je u hradů docela klasika.

Už zdola mě zaujala majestnátnost Pernštejnu, jelikož se nejedná o žádný malý hrádek. Bez vstupenky není možnost neomezeného pohybu v areálu, nicméně, na výběr mají ze tří okruhů, my jsme si vybraly ten nejdelší.

 

Vybavení hradu je klasické hradní, nebude chybět nic, co takový správný středověký hrad má mít. Nejvíce se mi líbil rytířský sál a dětský pokoj. Překvapilo mě množství lidí na prohlídce, když se jdu někam podívat jako turista, radši mám komornější skupiny, s tím se ale nedá nic dělat.

Co musím pochválit jsou dva obchody se suvenýry plné léčebných energetických kamínků nejrůznějších druhů.

Protože jsme na hradě byly v období Velikonoc, nechyběla výzdoba, což bylo hezké zpestření interiéru. Průvodkyně byla milá a znalá, hrad se mi moc líbil, ale zasloužil by si, stejně jako spousta jiných památek důkladnou opravu.

Celkově ve mně hrad zanechal dobrý dojem a můžu s klidem doporučit. Dole v městysu Nedvědice se i dobře najíte a po obědě doporučuju místní cukrárnu :). Zkrátka, byl to další povedený výlet!

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.