Ideální léto

Od posledního článku uběhl týden, a já jsem asi hodinu před odjezdem na dovolenou, přesto, řekla jsem si, že článek nepočká. Dneska tedy o mém ideálním létě. Zahrnuje to drinky, moře a sličné plavčíky? Možná!

Moje ideální léto se v první řadě skládá z knih, miluju čtení jak jsem už několikrát psala, dokážu číst celý den, bez knížek není léto! Třeba teď jsem si s sebou do práce na 14 dní vzala tři knihy, dvě jsem ani neotevřela, ale co kdyby mě popadla čtecí krize? Bez knížek neodjedu nikam!

Dále k létu patří drinky, opravdu. S kamarády si dám ráda Aperol nebo Mohito, i když, dát si třikrát po drinku se rovná přepísknutí denních výdajů,  takže jeden musí stačit. Ale jako třešnička na dortu ideální!

Opékání buřtů k létu tak nějak patří. Ať už s kamarády, či rodinou, alespoň jednou se musí rozdělat oheň  a něco opéct, klidně i chleba se sýrem.

Dlouho jsem nebyla u moře, ale jinak moře miluju. Sice se bojím hlubin, kde nevidím na dno a obklopí mě všudepřítomná černá, ale u moře nadšeně plavu až k bójce a ráda se potápím. Taky se mému alergickému nosu u moře líp dýchá a zmizí mi akné, navíc ten zvuk vln je hodně uklidňující.., zkrátka, asi bych měla žít u moře.

Kamarádi, rodina, bez těch by léto nebylo ono, přestože na sebe nemáme přes léto tolik času.

A naposled zmrzlina, ta prostě k létu patří! U nás pod domem navíc dělají vyhlášenou široko daleko, takže za dobrou zmrzkou nemusím jezdit nijak daleko.

A co mě ještě čeká?

 • Cyklodovolená, aktuální, odjíždíme za chvíli.
 • Koncert Eda Sheerana s kamarádkama.
 • Práce.
 • Představení Jaroslava Duška.
 • Moře? Možná.

Nádhled je z Pixabay.com, licence CC0 1.0.

Můžete mi napsat, bez čeho si vy nedokážete představit léto, nebo kam vyrážíte 🙂

Související články

4 komentáře

 1. Páni, celkem hezké cíle. Užívej si to.
  Mé prázdniny jsou zatím bída. Nicméně svou dovolenou si nedokážu představit bez bazénu, opalování, pití studeného a dobrého pitíčka, klidné instrumentální hudby a možná také čtení, ale nepřítomnost knížek mi, oproti tobě, ani moc nevadí. A do toho ještě papat zmrzku. Má oblíbená je jahodová dřeň od pana Mrože! 😀
  Upřímně doufám, že během následující měsíce budu mít příležitost se opalovat v bazenu. :)))

 2. Léto není pravé léto bez volna. 🙂
  Propracovala jsem dvoje prázdniny a musím říct, že to byla otrava.
  Ano, baví mě provokovat. 😀
  Užívej dovču. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.