Jak jsem si myslela, že je natáčení videí úplná hračka!

Postavit se před kameru a něco tam kecat, nejlíp přes deset minut, na tom přece nic není! Pff, úplná hračka!

(Následující článek pojednává o youtube tvorbě.)

Jó, tak takto jsem to viděla ještě před několika týdny, než jsem si zkusila tři videa natočit (najdete je v rubrice Videoteja). Není to vůbec tak jednoduché, jak se zdá! Ono se to řekne, něco natočit, ale jak přitom nevypadat jako totální negramot a nebo namyšlená kráva? (Schválně, kolik z vás si to po zkouknutí o mně myslí). Teď nemluvím jen o technice, kterou nemám a nejspíš ani mít nebudu (jelikož jsem člověk s naprosto blbou povahou a vždycky, když do něčeho investuju peníze, tak přesně za několik dní/hodin mě to přestane bavit, proto si nechci ani koupit kameru, mikrofon, etc., ), ale je těžké vymyslet a vybrat vůbec vhodná slova a obsah videa. Člověk nechce vypadat nesympaticky, ale když mluvíte sám k sobě do mobilu (v mém případě) a něco točíte, je to dost na hlavu. Nedochází k žádné odezvě, takže prostě mluvíte sám se sebou. Nečekaně mám  fakt trému a moje slovní zásoba se smrskne na 0,0 nic, přitom v běžném hovoru, nebo při prohlídkách je to úplně jinak!

Taky se nabízí otázka, jak s potencionálními followery komunikovat. Asi nikdo nestojí o youtubera, který bude mluvit stylem „Dámy a pánové, dovolte, abych vás uvítala u dnešního videa..“, ale ani ,,Čus, bus, friendi, jak dneska žijete?“ není asi úplně ideální.

Samotný obsah videí je jen málokdy u všech youtuberů a amatérů originální (pokud teda nechcete rady do života třeba od sedmileté holčičky), proto skoro všichni točí to samé. Já třeba nikdy nechci točit make-up tutoriály, ale už nebudu říkat, že je nikdy nenatočím, protože video jsem taky natočila.

Chce to notnou dávku odvahy a sebedůvěry, než člověk vklouzne do Youtube světa. Není úplně super o sobě číst, „jsi úplná p***“, a další „milé“ vzkazy, pro tyto případy však existují blokace komentářů, a jejich používání schvaluju. Nikdo z nás by nechtěl, aby o něm veřejně byly dostupné pod videem hnusné řeči, že jo.

Jediné, co vidím jako skvělý přínos toho, být na Youtube je buďto pomoc dalším (ať už v sebedůvěře, inspiraci, motivaci…), P.R. balíčky od známých firem (Too Faced, Urban Decay, nepředpokládám, že si mě někdy všimnete, ale chci taky ten extra velký balíček kosmetiky, který má PLH), nebo unboxingy věcí od „fanoušků“ (spíš sledovatelů), btw, kdybyste mi někdo chtěl něco poslat, tak prosím, neposílejte mi obsahy vašich šuplíků, krámů mám doma dost, ale pošlete mi třeba nějakou knížku, jejich seznam najdete tady .

Tak jsem se pokusila obhájit svoje vystupování ve videích a věřte mi, že ve skutečnosti jsem milá, ukecaná a usměvavá. Nevím, jestli ještě něco natočím, ale je to pro mě někdy rychlejší, než se piplat hodinu s článkem, přesto bych byla ráda, kdybych svými videi oslovila vrstevníky, a ne malé děti.

P.S. Kdybyste mi fakt chtěli něco poslat, kontaktujte mě třeba na Instáči a hoďte mi tam follow, ať mám pocit, že jsem taky tak slavná, jako třeba Týnuš (třeba vás taky začnu inspirovat jako #prsa ven, ale nemám plastiku, tak nechci zodpovídat za následky).

Související články

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.