Kdo je vlastně Tereza?

Kdo vládne tomuto blogu?

Vítám tě na mém blogu, mém kousku internetu, jsem vlastním jménem Tereza, nevlastním Glint.

Živím se (částečně, protože studuju), jako průvodkyně. Pracovala jsem na dvou hradech a pracuju na zámku, kde získávám cenné zkušenosti, jak v oblasti profesní, tak v mezilidských vztazích. Na profesi průvodce cestovního ruchu mám pak ofiko „papír“, přesto zájezdy momentálně nejezdím.

Když není sezóna, chodím do školy, momentálně studuju knihovnictví a informační služby, kdy profesně směřuju právě k oblasti služeb.

Můj svět tvoří můj vztah, náš králík, kultura, bez které si neumím představit život, hory knih, rodina a kamarádi.

Pokud jste na blogu poprvé, možná se vám bude hodit tip na článek, tak tady máte:

O zadupávání sebevědomí a podkopávání kreativity Ovlivňuje škola náš budoucí život? A co podle mě ve školství chybí?

Jsi dospělý, tak plav Zamýšlím se nad tím, jak by se mladí lidé měli starat o praktické záležitosti.

Je povinností ženy mít dítě? Trocha kontroverze neuškodí.

Brno (ne)známé Jaké památky skrývá Silicon Valley uprostřed Evropy?

Kreativní knihy, které potěší duši Pomoc s kreativitou je na cestě!

22 faktů o mně Evergreen všech blogerů.

Život s Baxíkem Jak se žije s ušákem prozradí tento článek.

Úvaha na téma štěstí

Čas spolu mluvit

!Nejsem 100% vegan, vegetarián, ani nic jiného, ale spíše od všeho trošku. Snažím se třídit odpad, chodit do obchodu s plátěnkou, pomáhat druhým, nakupovat výrobky netestované na zvířatech, a nenakupovat nefair trade, přesto, nejsem perfektní a pořád je co zlepšovat!

Proč bloguju?

Žijeme v době, kdy není nic lehčího, než se virtuálně propojit s podobně zaměřenými lidmi, takže jedním z důvodů, proč bloguju je, že díky blogu neustále poznávám nové a nové osobnosti. Společně se můžeme inspirovat a motivovat. Za další důvod považuju to, že se neustále chci vzdělávat, a tuto svoji snahu chci zprostředkovat čtenářům, kteří o to stojí. Chci šířit radost z poznání a možnost přesvědčit se, že je dobré na věci nenahlížet jen z jedné strany, každá mince má totiž dvě strany.

Co dělám, když nebloguju?

Mám ráda svou práci, túry po horách, hudbu, a příležitostné sportování. Miluji čtení knížek a svého přítele. Ráda zajdu do kina, na výstavy, do divadla, ven s kamarády, tohle všechno mě v životě naplňuje. Ráda taky chodím po výletech.

Miluju kulturní vyžití, to znamená, že jsem velký fanda taky obrazů, mám ráda Fridu Kahlo, Warhola, van Gogha a Dalího. K mým nejoblíbenějším výletům patří návštěvy hradů/zámků.

Nemám ráda falešné lidi, lidi s velkým egem, hady, hlodavce a dršťkovou polívku. Masu nefandím. Taky mě štve špatná mezilidská komunikace.

Nejčastěji mě najdete s knížkou v ruce :), momentálně se potom hodně zajímám o hiking a treking, kdy jsem se náhodou prostřednictvím filmu Divočina dozvěděla o PCT. Tak možná někdy?

*knihy*průvodcovství*kultura*názory

Pokud mi budeš chtít napsat, piš na: teribloguje@seznam.cz, nebo na Instagram teri.glint, na Facebooku si cizí lidi do přátel nepřidávám.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.