Krvácející Panny Marie, zázrak nebo podvrh?

Včera jsem si koupila moc zajímavou knížku. Jmenuje se Tajemné síly Čech a Moravy a napsala ji Veronika Rubínková. Vypadá takto:

V téhle knížce je zmíněno i dnešní téma a tím jsou zázračné obrazy a sochy, které roní slzy, kape z nich krev, mrkají, kynou, blednou a taky rudnou. Jedná se o skutečný zázrak nebo o dobře propracovaný podvrh? Je takový zázrak vůbec možný? Jdeme se na to podívat:

Roku 2016 v Bolívii při mši začala plakat krev právě Panna Marie. Událost zaznamenala média a několik svědků. Je to podvrh nebo ne? Pokud by se o podvrh nejednalo, mohla by být celá událost vyhodnocena jako zázrak. Skeptici tvrdí, že jde o glazuru nebo barvu. Kde je pravda? Vyhodnocení události jsem nikde nenašla.

Události plačících soch a obrazů světců, se dějí po celém světě, výjimkou není třeba ani Japonsko, nebo Itálie. Na italský případ se podívejte blíže tady.

I Česko má svoje  domnělé zázračné sochy a obrazy. Asi nejznámější případ je klatovské Panny Marie, na který muž hodil kámen. Čelo Panny Marie začalo krvácet, událost zaznamenalo několik svědků. Více si o původu obrazu můžete počíst tady.

 

Obraz (kopie) je umístěný v Klatovech v chrámu Narození Panny Marie a církev ho uznala za zázračný. Spousta věřících se k obrazu chodí modlit a prosit Pannu Marii o pomoc. Svědectví o případu najdete tady.

Sušice taktéž zaznamenaly stejný případ. Obraz se zlodějům podařilo ukrást, více si můžete přečíst tady.

Další případ pochází z Mexika. Další případ z Argentiny, byl vyšetřovaný samotným papežem.

Takových případů můžeme zaznamenat mnohem více, je to až k neuvěření.

Knihy zabývající se tímto tématem a jinými mariánskými zázraky:

MIKULÁŠ, František, Ján PRIŠEGEM a Drahomír VELIČKA. Dubnická kniha zázrakov. Dubnica nad Váhom: Rímskokatolícka cirkev, 2012.

JEČMÍNEK, Vlastislav. Lurdy očima lékaře. Olomouc: Matice cyrilometodějská, 2000.

KUCHAŘ, Jiří. Zjevení Matky Boží v Turzovce. Praha: Eminent, 2007.

PALA, Josef. Štípa: mariánské poutní místo. Štípa: Římskokatolická farnost, 2003.

Zdroj

Všechny tyto obrazy mají společné rysy, jako například to, že pláčou při nepříjemné, až hrůzostrašné události, nemusí se jednat jen o Pannu Marii, ale i o další světce.

Co si o tom myslím já?

Toto téma je nesmírně zajímavé, až mystické. Takové věci mě nepřestanou fascinovat. Pokud by se jednalo o podvrh, je to smutné, že lidi chtějí dávat marnou naději trpícím a nemocným.

 

Upozornění: Pokud budete příspěvek komentovat, tak prosím slušně. Vulgární a urážející komentáře budou nezveřejněny.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.