Mačkáš mi ruku, debile!

Už zase jsem byla nucena podívat se svému traumatu do očí. Blížila se oslava, kdy se ode mě očekávalo to nejhorší. To, při čemž jsem nervózní až za ušima a musím se hodně sebezapřít, abych to zvládla. Už je to tady, gratulanti odchází a je to na mně, podávám ruku, hlavně rychle, ať to mám za sebou.

Podávání ruky cizím lidem nebo lidem, které moc neznám se mi příčí. Dalo by se říci, že to přímo nesnáším. Když se blíží oslava, kde mám gratulovat, tak rozhodně nezpívám jako Samantha Fox ,,Touch me, touch me, I want to feel your body,“ ale snažím se co nejrychleji splnit nutné zlo. Podání ruky je ale běžná  věc v různých situacích a tak jsem často v koncích, a když můžu, omezím se na ,,Těší mě“, nebo na ,,Úsměv a mávat!“ při seznámení. Asi u toho vypadám jak debil, ale je to pro mě přijatelnější, než podat ruku.

Dlouho jsem měla problém taky někomu dovolit, aby se napil z mého pití nebo si ukousl z mojí svačiny, ale už to docela dávám, ale jen u blízkých lidí, nejvíce mi to nevadí od přítele, tu razíme heslo: ,,Můj ručník je tvůj ručník.“ (ne doslova)

Nevím, co mi třeba na podání ruky tak vadí, asi pocit, že nevím , na co dotyčný člověk sahal a jestli dodržuje hygienické zásady, já jsem totiž dost háklivý člověk.

Taky jsem dost citlivá na osobní prostor, potřebuju ho okolo sebe u cizích lidí dost a běda, že byste mi dali pusu na tvář! Při situacích ,,pusin“ jsem dost rozpačitá a tak nejčastěji líbám vzduch.

Jsem ale přátelský člověk, přísahám, jakmile se poznáme  budou mi někteří z vás moct říkat Daňku (Občanský průkaz)  a jsem schopná vás obejmout, pohladit, i tu pusu vám dám, ale běda, že byste mi chtěli podat ruku! To můžou jen extrémně blízcí lidi, psi a mimina. Pak budeme kamarádi.

P.S. Námět článku mám od Báry z webu barborovepribehy.cz. Děkuji Báře, že mi připomněla moje trauma a snad se nezlobí za ukradení téma.

P.P.S. Nadpis je upravená verze legendární hlášky: ,,Mačkáš mi hada, debile!“ (Výměna manželek)

Související články

2 komentáře

  1. U Báry jsem už článek také četla 🙂 Mně nejvíce vadí ty pusy na tvář, tomu se snažím vždycky vyhnout. Objímání mi nevadí, ale jinak narušování osobní zóny moc ráda nemám. Podání ruky mi nevadí, jsem už nějaký ten měsíc vyzbrojená antibakteriálním gelem 😀

    LENN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.