Maminky, které píší o životě v jiné zemi

 

Nápad jejich blogu mě skutečně nadchl, protože může pomoci maminkám ve stejné situaci a ony tak navíc nepřichází o svůj rodný jazyk, jen tak dál!

Web maminek 

1. Líbí se mi Váš nápad propojit maminky z celého světa, jak Vás to napadlo?

Jednoho dne jsem se bavila s jednou mojí kamarádkou, která je také maminkou, a to mi vnuklo krásný nápad. Povídaly jsme si o tom, jaké je to mateřství pro mě v jiné zemi a kultuře, než kde jsem já sama vyrůstala. Ten nápad byl spojit všechny maminky z Česka a Slovenska po celém světě a ukázat jim, že jsme vlastně všechny na stejné lodi, co se mateřství týče. Že dennodenně zápasíme se stejnými věcmi a jen některé jsou rozdílné.

2.Kolik maminek momentálně píše pro Váš blog?

Momentálně se na blogu podílí 11 maminek.

3. Která maminka je nejvíce exotická (z nejvzdálenější země)?

Je nás tu několik, které se nacházíme v USA. To je zatím nejdál od České republiky.

4. Jak moc je odlišný život v USA a Česku?

Američani se jeví více přátelští, na ulicích vás pozdraví skoro každý, v obchodech vás hned vítají a v restauraci se vás obsluha neustále ptá, jestli něco nepotřebujete. Američani si zakládají na rodině, a tak tu moc chlapů do hospody nechodí, ale raději tráví čas doma s rodinou. A jsou hodně podnikaví a vzdělávají se celý život. Jídlo je tu hodně sladké, vlastně do všeho cpou cukr. A potom bez auta se to tu většinou nedá, pokud teda nebydlíte přímo v centru nebo u centra města, ale já to třeba mám do obchodu 6 minut jízdy autem. Ani k malému do školy se nedá pěšky.
5. Jak prožíváte humbuk okolo imigrantů? USA je plné imigrantů, já sama jsem jedním z nich. Co se týče nelegálních imigrantů, tak já si myslím, že je vždy lepší jít tou legální cestou.
6. V čem se liší Vánoce v USA a u nás v Česku?
Tak velký rozdíl je, že v USA nemají Ježíška ale Santu Clause. My dodržujeme obě tradice, takže 24. večer rozkrojíme jablíčko, navečeříme se a potom si děti rozbalí pár dárků a i jeden od Santy. Potom nachystají mléko a sušenky pro Santu a jdou spát. My jako rodiče si zahrajeme na Santu a dáme zbylé dárky pod stromeček a ráno jak se děti probudí, tak si otevřou zbytek dárků. Také se to liší hodně, jelikož bydlíme v Texasu tak i někdy máme 25C na Vánoce, takže sníh nehrozí.
7. Přichází na Váš web stále nové maminky?
Co se týče čtenářek tak ano, každý den se přihlásí docela velké množství nových čtenářek ale i čtenářů. Máme z toho radost, že se lidem náš blog líbí.
8. Jak vlastně probíhá proces začlenění nové maminky blogerky na Váš blog?
Nové maminky jsou vždy vítány. Pokud mají zájem, tak stačí jen aby zaslaly svůj článek a pokud nechtějí abychom fotky vybíraly my, tak i připojí fotku a článek se zveřejní. Samozřejmě pokud by byl článek vulgární a nebo jinak nevhodný, tak zveřejněný není, ale to se nám ještě nestalo. Maminky mají volnou ruku. Já jim vždy ráda řeknu ať článek napíší tak, jak by to vykládaly nějaké kamarádce.
9. Kolik jazyků umí Vaše děti?
Obě mé děti mluví plynule anglicky a teď i hodně pracujeme na češtině. Dcera, které jsou 2 roky většině rozumí, ale moc nemluví. U syna, kterému je teď 6 let jsme to trošku zanedbali, ale teď se o češtinu velmi zajímá.

10. Jaké vám přichází na Váš blog ohlasy?

Zatím musím uznat, že ohlasy byly dobré. Několik maminek mi poslalo zprávy, jak se jim blog líbí a že konečně je tu blog, který ostatním přiblíží to, o čem svým známým vyprávěly, ale ti jim moc nevěřili.

11. Paní Miroslava mi položila otázku:  A já bych se teď ráda zeptala Vás, co se Vám na našem blogu zdálo zajimavé, Co Vás vedlo k tomuto rozhovoru a blogování?

Přijde mi zajímavé, že vy všechny autorky píšete o mateřství ve spojení se zemí, ve které právě žijete. Tím, že píšete česky si procvičujete český jazyk a my Češi se můžeme dozvědět, jak vypadá mateřství v jiných zemích. Pomáháte tak maminkám, které čeká třeba stěhování do jiného státu ukázat, na co se mají připravit, je to moc hezký nápad.

12. Co za platformu je Weebly.com?

Tuto platformu jsem našla už několik let na zpět, kdy jsem si hrála s blogováním. Je to skvělá platforma v tom, že vyloženě se vkládají jen elementy a vše je velmi jednoduché na rozdíl od WordPressu a také je zdarma.

Rozhovor vznikal snadno, paní Miroslava se jeví velmi mile a jde vidět, že blogování ji baví, jelikož jsem svou chybou paní Miroslavu zařadila do jiné země, mile mě na to upozornila a chybu opravila. Přeji jí i dalším maminkám spolupracujícím na blogu hlavně pohodové a klidné Vánoce  a děkuji za příjemný rozhovor.
Autorka rozhovoru, paní Mirka s rodinou.

 

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.