Moderní fotr odjel na dovolenou

Začátkem června vyšla knižní novinka z pera Dominika Landsmana, známého taky jako Moderní fotr. Protože jsem věrná fotrova čtenářka, a záleží mi na životě koťátek, které koupí knih o fotrovi  prý zachráním, naběhla jsem do knihkupectví koupit si Dovolenou s moderním fotrem, tu zmiňovanou novinku, čímž prý zachráním Bulharsko před hladomorem, což je, jak jistě uznáte heroický čin.

Knihu jsem měla přečtenou za tři dny, a moje postřehy jsou takové:

  • Kdyby mě nebolelo ucho, smála bych se ještě více.
  • Díky knize jsem dostala pozvání na chlastačku od neznámých kluků ve vlaku, takže pokud se chcete seznámit, zkuste to takto #vyzkousenozavas.
  • Škoda, že kniha nebyla delší.

Vážně se mi kniha moc líbila. Je psána z pohledu Nataši (fotrova žena), což ji dělá odlišnou od těch předchozích. Vše začíná tím, že tříčlenná rodinka uvažuje, kam se pojedou rekreovat, a zatímco Nataša preferuje moře, fotr by rád, stejně jako každý rok na chalupu. Protože vztah je o kompromisech, jede se k moři. A tady začíná pravá akce!

Nechybí pravé čecháčství, jazykové bariéry a peripetie, o které se střídavě stará fotr, či Čeněk. U některých částí jsem se zase smála nahlas.

Ok, někomu se Fotrovy knihy můžou zdát jako braky, ale pro mě je to ta správná oddychovka. A co, že se v ní zveličuje a přehání, vůbec mi to nevadí. Ono číst si o tom, jak je Čeněk vzorný, a Fotr mateřskou zvládá levou zadní, by bylo docela nuda.

Jen mě mrzí, že stránek nebylo zase tak moc, kdo má teď zase čekat bůh ví jak dlouho na novou knihu?

Pokud si chcete u knížky oddychnout, tak šup, běžte si ji koupit, ať Dominik pěkně vydělá a vezme rodinku na Hawaii. Třeba ve vlaku, letadle či na pláži, se vám bude hodit.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.