Moje pubertální hudební lásky

Před pár dny jsem si vzpomněla, v čem jsem měla před lety zalíbení a pořádný kus srdce. To zalíbení bylo příslušné mému věku a vůbec jsem při něm  neztloustla a nijak neškodilo mému zdraví.

Ani nevím, jak mě to napadlo, ale najednou jsem si ji začala broukat. ,,Kejtý, moje holka ze střední, ona je tak výstřední..“, nevíte, o čem to tady plácám? No přece o mojí pubertální lásce ke skupině Koblížci!

Byla (fňuk) to skupina čtyř kluků, z té jsem nejvíce milovala Josieho a Filipa, kteří byli tak trochu punk a měli strašně moc chytlavé texty písniček. Už nevím, kde jsem na ně přišla, nejspíše přes časopis Bravo, modlu našich pubertálních problémů, na které odpovídala paní doktorka Janáčková, kde s nimi byl rozhovor. Od té doby jsem znala téměř všechny jejich písničky, které jsme s kamarádkami poslouchaly. Josie byl pro mě takový český Bill Kaulitz, a od té doby se mi hrozně začali líbit kluci s piercingem.

Koblížky jsem jednou (možná víckrát?) viděla i živě, a  to ve Frenu (Frenštát pod Radhoštěm), kam jsme na ně s kamarádkou, coby poblázněné pubertální šetnáctky v prváku na střední vyrazily, a nelituju toho! Koncert byl přesně takový, jaký jsem očekávala, a možná se mi to jen zdálo, ale Josie se na mě dokonce podíval! Ach, tenkrát to moje pubertální já těžce rozdýchávalo. Nicméně, pár roků potom ukončili kariéru a já netuším, kde jim je teď konec.

 

Další mojí velkou pubertální láskou se stalo One Direction. Jejich plakáty jsem měla vylepené po celém pokoji, a dokonce jsem se v 17 musela jít podívat do kina na jejich film (trošku to bylo trapné, jelikož ostatní holky v sále měly cca 13-14 let), taky jsem si koupila se členy tričko, jako správná fanynka, a hrdě ho nosila. Láska k 1D měla trvání několik let, pak nějak sama vyšuměla. Pokud vás to zajímá, tak mým oblíbencem byl Liam a jeho kudrnaté vlasy.

Teď přeskočte na další odstavec, protože jsem milovala ještě někoho. Tím „někým“ nebyl nikdo jiný než Justin Bieber. Zachvátila mě úplná „bieber fever“ a několik let jsem mu zůstala věrná (do doby, než se přestajloval a přestal být roztomilý, jako na začátku).

Když se vydáme zpátky do minulosti, mým oblíbencem z československých luhů a hájů byli Miro Šmajda (ach, ty jeho vlasy!), a Martin Harich, jeho vypadnutí ze Superstar mě tenkrát stálo spoustu kapesníků. Ještě ve více pozdní minulosti moje srdce patřilo US5 (to už je dost archivní skupina).

Když si to tak vezmu, byla jsem dost nevěrná svým oblíbencům, nechť mi to prominou.

Aby článek byl genderově vyvážený, měla jsem dost ráda i písničky Ewy Farné. Několikrát jsem byla i na jejím koncertu (v začátcích Ewiny kariéry). Písničky ,,Měls mě vůbec rád?“ a třeba takové ,,Ticho“, patří k mému dětství. Moje kamarádka ji dokonce tak milovala, že si Ewou nechala podepsat tuším, že kšiltovku.

V ranějším dětství frčely u mě se ségrou (stejně jako v celé republice) Holki. Mladší generace asi už vůbec netuší, o co se jednalo. Byla to skupina holek s chytlavými texty a písničkami, tenkrát byly dost slavné.

Jak to tak sleduju, nikomu z mých dětských a pubertálních oblíbenců jsem nezůstala věrná, hanba mi. Ale, kdybyste věděli, kde skončili Koblížci, dejte mi vědět. Za další pohled od Josieho bych je klidně znovu viděla (teda, pokud má pořád ten piercing a „přehazovačku“).

Související články

2 komentáře

  1. Jo, tak vypadnutí Martina Haricha ze SuperStar si pamatuju dost dobře, protože jsem z toho měla hroznou radost 😀 Nelíbil se mi a ty ječící holky mě hrozně rozčilovaly, tak jsem jeho vypadnutí slavila 😀 Holki jsem myslím taky poslouchala, ale největší závislostí byly One Direction, bylo mi tak 15 – 17, takže jsem taky byla v kině s o dost mladšími slečnami 😀 Věrná jsem jim v podstatě zůstala, ale jenom některým z nich, od kterých poslouchám sólové věci, ale závislost už to samozřejmě není 😀 Jsou to celkem fajn vzpomínky, i když někdy celkem trapné, jak jsem chodila v různých věcech s nimi 😀

    LENN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.