Můj názor na LGBT komunitu

Pojďme dneska na trošku kontroverznější téma, bez toho, aby se v komentářích objevily vulgarity a nenávist. Dokážeme to? Dokážeme se o tomto tématu pobavit, jako dospělí inteligentní lidi? Já pevně věřím, že jo, pojďme na to.

Proti členům LGBT komunity nic nemám, to říkám hned na úvod. O Prague Pride si nemyslím, že je to jen zbytečný festival s účelem naštvat co nejvíce lidí a nepohoršuje mě, když vidím, jak se gayové nebo lesby drží za ruce, líbají se, atd. Jsem ale možná jedna z mála, komu to nevadí. Překvapuje mě, že ve 21.století je tolik lidí homofobních! Ptám se, proč to tak je?

Co nejvíce nepochopím je názor, že homosexualita je nemoc, či, že se dá „přeučit“ a „přeléčit“. Myslím ale, že takový názor zastává spíše jen starší generace (pevně v to doufám). Znám několik gayů a jsou to v pohodě kluci, přesto, že minimálně na dvou z nich jde homosexualita vidět na první pohled, ať už z gest, pohybů, stylu mluvy, oblečení nebo vystupování. Beru je naprosto v pohodě, protože mi to nevadí.

Další, s čím nesouhlasím je názor, že homosexuálové by neměli vychovávat děti. Proč jako? Myslím, že je lepší, když má dítě dva milující rodiče (je jedno jakého jsou pohlaví), než když žije v dysfunkční rodině a je zanedbané, týrané nebo nešťastné. A že od nich homosexualitu „chytne“? Blbost! Taky nesouhlasím s tím, že dítěti pak chybí vzor, ať už mužský nebo ženský. Co vím, tak většina homosexuálních párů má buď funkce rozděleny jako v obyčejných hetero rodinách, nebo všichni dělají všechno a zmizí tím rozdíly, co je ryze ženská a mužská práce. A to je přece super, ne?

Teď už ale opouštím homosexuály a jdeme na transgenders. Na toto téma jsem nedávno horlivě diskutovala s člověkem, který mi tvrdil, jak je transsexualita nepřirozená a že prostě není možné, aby se člověk necítil ve svém pohlaví dobře. Oponovala jsem mu. Člověk, který se narodí jako muž a cítí se být ženou má celý život žít nespokojeně? Já myslím, že ne! Tito lidé to mají v životě hrozně složité a když mi doktor vysvětloval, jak takovéto operace probíhají, vůbec jim to nezávidím. Jsou to obrovsky stateční lidi, myslím ale, že ve společnosti jsou více odsuzováni než homosexuálové. Jestli jsme si v Česku docela na homosexuály zvykli, tak na trasgendery zatím zvyklí moc nejsme, aspoň si to myslím. Každý člověk, který se vzdá předsudků, které panují ve společnosti  vůči těmto lidem je malým krůčkem dopředu 🙂

Blogy, kanály a instagramy LGBT osob:

RůžovovlasejDominik CzepiecGay blogTranZitaTerezka

BarčaAndrogyn, Cult of me

Knihy: Will Grayson, Will Grayon, Probuzení Simona Spiera

Příští rok chci na Pride, protože je důležité tuto komunitu podpořit!

 

Související články

5 komentářů

 1. Tohle je pro mě silné téma a jsem na něj citlivá. Nepatřím do LGBT komunity, ale jestli mě něco dokáže fak dostat do obrovských vytáček, tak je to odsuzování či omezování lidí, kteří do ní patří. Uf…
  Každopádně děkuji ti za článek. Díky tobě jsem objevila spoustu nových skvělých lidí! 🙂

 2. Knihy, co si v článku zmínila, vypadají zajímavě. Musím si je přečíst. Osobně podporuji LGBT lidi. Každý má právo na lásku!

  Poměrně… žhavým člověkem na internetu je teď Kovy. Stejně jako Lenn mě nikdy nenapadlo, že právě on je gay, ale je to tak. Znechucuje mě, když vidím nenávistné komentáře na tyto lidi, a že jich na Instagramu nebo na Facebooku pod Kovyho příspěvky není málo.
  Nejde jen o Kovyho. Jde o všechny LGBT lidi.

  Nejhorší je, když takový člověk vyrůstá v rodině, která je homofobní…

 3. Tohle je super téma, zrovna teď nad tím přemýšlím kvůli Kovymu. Vůbec by mě nenapadlo, že je homosexuál a mrzí mě, že teď po tom přiznání dostává pod videa nebo fotky kromě těch podporujících i nepříjemné komentáře. Přitom je to jeden z nejchytřejších a nejzábavnějších YouTuberů, které znám. Jsem ráda, že jsi zmínila Terezku. 🙂 Když se podívám, jak vypadala jako muž, tak ta proměna je neskutečná. Nechápu lidi, kteří jsou schopni někoho odsoudit podle orientace, zvlášť v dnešní době, kdy je doba všemu otevřená.

  1. Já jsem si teda negativních komentářích pod Kovyho videi ohledně jeho orientace nevšimla, ale moc jsem to nesledovala. Já myslím, že bude ještě dlouho trvat, než si společnost stoprocentně zvykne na homosexuály a ostatní podobné komunity, bohužel :/. A co třeba kdyby k nám přišla genderová neutralita, to si vůbec neumím představit :D!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.