Nalijte si Chardonnay a vydejte se do oblak

Dneska vám chci představit dvě knížky, ta první se jmenuje „Autismus a Chardonnay“, druhá pak „Šlehačková oblaka“. Obě spojují autoři, a sice blogeři, jmenovitě Martin Selner, který napsal „Autismus..“ a Tereza Salte, autorka „Oblak“.

Nejdříve pár slov ke knize Šlehačková oblaka. Na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá, Terezin blog docela čtu. Co na knize musím ocenit je krásná obálka a krásné obrázky uvnitř, a taky popis života v Norsku, který Tereza v celé knize líčí barvitě, nevynechává místní kulturu, mentalitu Norů, nebo přírodu. Jinak mě ale příběh neoslovil. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale není to nic, k čemu bych se někdy vrátila, a taky mi trošku vadilo časté opakování slovíčka „jsem“ v textu. Ale chápu, je to prvotina a určitě bych to nenapsala lépe, proti Tereze nic nemám, jen hodnotím, jak se mi kniha četla. Tereze ale musela dát spousty práce, to zase jo.

 

No a teď k Autismu a Chardonnay, tady bude hodnocení o mnohem lepší, protože je to skvělá a úžasná kniha! Jsem z ní nadšená, přestože jsem (neznalá autora) od toho popravdě nic neočekávala. Ale jakmile mi na Twitteru vyskočil účet Martina Selnera, pochopila jsem, že nečíst knihu by byl hřích. A nelituju. Je to smutně veselé, pravdivé, upřímné, čtivé a krátké, což ocení určitě i (ne) čtenáři. Navíc, některé hlášky si zaslouží vaši pozornost. Jediné, co mě mrzelo je, že kniha není delší, ale naštěstí existuje stejnojmenný blog, kam taky pan Selner publikuje své zážitky z práce. S autisty jsem se setkala jednou v životě, takže pomocí knihy mi autor přiblížil jejich svět. Určitě vám Selnerovu knihu můžu jen a jen doporučit, myslím, že nebudete litovat.

bty

P.S. Ještě jsem teď během týdne a něco četla P.S. od Ani Geislerové, už podruhé, to je taky zvláštní, ale hezká kniha.

Nádhled je z Pixabay.com, CC0 1.0.

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.