Natoč to a rychle postni

Minulou sobotu byl v centru pochod čertů. Kdybych se náhodou nezúčastnila, vůbec to nevadilo, protože do pár hodin (možná i minut) byl nahraný pochod na Instagramu, postnutý diváky. Jelikož jsem tam byla, tak jsem viděla, jak takové nahrávání probíhá: Na určitém prostoru se už tak dost mačkají lidi, je jich několik stovek, možná i tisícovek. Dav se žduchá, odstrkuje, šlape si na nohy. Když přijde kýžený okamžik, dav vytasí chytrý mobil a tu stejnou událost zaznamená stokrát. Přes mobilovou zeď nejde pomalu vidět.

Další příklad mám z léta, z koncertu Sheerana ve Vídni. Jako jo, „světlušky“ z mobilů vypadaly ve tmě fakt efektně, ale to, že si spousta lidí koncert nahrávala (a ne jednu písničku, ale pomalu celý koncert), to prostě nepochopím. Co z toho máte, když okamžik sledujete skrz mobil? Vždyt hodněkrát jak zvuk, tak i obraz stojí za bzum. Kdo chtěl být ještě více in, koncert přehrával v živém vysílání, ať žijou mobilní data!

No a poslední příklad, to už mi přijde jako vrchol všeho je, když lidi natáčí na přednáškách, či na vystoupení.. Píšu tu o tom, že si lidi vytáhnou mobil a začnou natáčet třeba „Dohody“ s Jaroslavem Duškem, zatímco mluví.  Přijde mi to jako vrchol neslušnosti, navíc to podle mě odvádí pozornost a když si zaplatím vstupné, tak z toho chci něco mít, nebo ne?

Celá tahle věc mi přijde postavená na hlavu a co teprv, když si někdo natáčí cizí lidi na ulici, popřípadě je fotí. Proč to ti lidi dělají? Pro laiky? Sdílení? Sledovanost? Fakt se ztratila slušnost a jde jenom o rychlokvaškovou fame? To snad ne!

Říká se sice „žij a nechej žít“, ale natočit a postnout je další věc, co mě na současném světě štve, přestože zastávám názor, ať si každý dělá, co chce (v rámci možností), přijde mi ale postavené na hlavu nejdřív nehodu natočit,  a pak tepve pomoci, doufám, že se to někdy změní.

P.S. Blog teď pár dní nefungoval, ale už by to mělo být ok. Nádhledový obrázek je z Pixabay.com, CC0 1.0.

P.P.S. Píšu v novém editoru a ještě s ním bojuju.

 

CC0 1.0, Pixabay.com

Související články

4 komentáře

  1. Přesně tak! Ať si každý udělá pár fotek pro radost, i když i bez těch to samozřejmě jde. Natáčení nemá smysl. Atmosféru akce už to stejně nevrátí.
    Minulý týden jsme byli na „stromečkové show“ na Staromáku. Stromeček tam v určitý čas předvede, jak umí pěkně blikat. Letos to doprovází hudba z Třech oříšků pro popelku. Je to moc pěkné. No a co myslíš. Mobily, mobily, mobily. Možná tam ti lidi přišli jen proto, aby měli co dát na Instagram…?

    1. Prý byl problém s rozsvícením, tak je fajn,že se nakonec povedlo ;), já jsem včera prošla adventní trhy, a to samé.Nedivila bych se, kdyby tam někteří došli fakt jen z důvodu Instáče, aby ukázali sledujícím, že nesedi doma.

  2. Souhlasím s tebou!
    U těch koncertů je to fakt hloupost si něco natáčet i navzdory faktu, že kvalita onoho nahraného videa bude stát za prd. Vždycky se cítím divně, když všichni kolem mě tasí své telefony a nahrávají si to, zatímco já tam jen stojím, nevidím prakticky nic přes ty mobily a jako jediný nikam nemířím mobilem.

    Nicméně někdy nastanou chvíle, kdy je třeba si něco vyfotit nebo nahrát…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.