Nová série AHS aneb Nastala apokalypsa

Včera jsme se konečně dočkali nové řady American Horror Story s pořadovým číslem osm. Podle toho, co jsem četla, má nést tato „Story“ prvky propojení  řad první a třetí, které jsou moje nejoblíbenější. A tak jsem byla zvědavá na první díl, pokud jste ještě neviděli, nečtěte dál, obsahuje spoilery!

Tentokrát se děj odehrává v blízké budoucnosti, kdy se konflikty mezi světovými mocnostmi vyostří a nastane destrukce metropolí, kterou způsobí jaderné bomby. Život na planetě se zastaví a nastane panika, zoufalství, a strach, kdy během několika minut je vše, na co jste byli zvyklí, pryč. Jen pár lidí má možnost se zachránit, a právě tito jsou (ne)dobrovolně odvedeni do „atomového krytu“. Setkáváme se tak s různými typy osobností, a je docela dost možné, že někteří z nich vám dost polezou na nervy. Ti všichni se ocitnou v onom krytě, který je jejich novým domovem. Zní to jako idylka? Nezapomeňte na název seriálu! Je to zvrácené, je to své, a opět nechybí mrazivá atmosféra AHS, která nastane už při úvodní znělce (znělky na AHS jsou prostě boží) a skvělé herecké výkony. Nebudou chybět ani známé herecké tváře, já osobně mám z celého seriálu nejradši tyto dva: Sarah Paulson a  Evana Peterse a oba v nové sérii hrají.

cc0 1.0.

Takže, jak hodnotím první díl nové řady s názvem „The End“? Určitě to je jeden z nejlepších prvních dílů všech řad. Má to švih a spád, načrtne to možné dějové linie, z tématu série až zamrazí. Jsem zvědavá na další díly a doufám, že se „Apocalypse“ zařadí po bok „Murder House“a “ Coven“, jelikož tyto řady hodnotím jako nejpovedenější. Atmosféra seriálu skvěle dotváří obsah série, je to děsivé, stejně jako pozorovat různé lidské charaktery a chování, které se neslučuje s tím, jak byste očekávali v takové chvíli. Jsem zvědavá, kam se to posune, co se dozvíme a jak dopadnou hlavní postavy. Největším překvapením série je pro mě zatím herečka Joan Collins, které role babičky padne jako ušitá.

Jak se mi líbily série přechozí? Roanoke, Asylum, Hotel a Freak Show se mi tak moc nelíbily, na  některé z nich jsem se ani nedodívala, Cult byl zajímavý, ale přesto jsou lepší série. Vůbec mi nepřijde, že AHS se vysílá už sedm let, v roce 2011 jsem ještě byla na základce!

A co vy AHS? Sledujete to? Kterou sérii máte nejradši?? 

P.S. Jinak jsem zvědavá na nové díly  „Příběhu služebnice“, Stranger Things, Vikings a samozřejmě GoT.

Obrázky jsou z Pixabay.com. Nádhled má licenci CC0 1.0.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.