Princ Ládík ovládnul jeviště

Před pár dny jsem si uvědomila, že mi na blogu chybí důležitý článek. Článek, který může zpříjemnit nejeden večer během celého roku. No dobře, nebudu vás napínat a rovnou přiznám, že jsem prozatím princi Ládikovi, tedy Ladislavu Ziburovi, nevěnovala na blogu příliš prostoru, i když vlastně nechápu proč.  Přečetla jsem všechny jeho dosud publikované knihy a těším se na další, přestože by jeden řekl, že už nás nemůže ničím překvapit.

V listopadu jsem si potom udělala radost, a vydala se na přednášku věnovanou putování pěšky do Svaté země, tedy do Jeruzaléma, a protože to bylo super, tak považuju za nutné akci zhodnotit.

Pár hodin před přednáškou, se mi moc jít nechtělo. Nakonec ale moje spořivé já zvítězilo, a tak bylo rozhodnuto, na Ziburu se půjde, a basta!

Protože jsem holka šikovná, a ten den fungoval internet skvěle, podařilo se mi získat místo v druhé řadě, takže jsem na prince Ládíka hezky viděla. Na jevišti měl připravený projektor a Mac Book (který ležel osamoceně, asi silná víra v lidstvo) a na projektoru jela připravená prezentace, úvadějící diváky do děje.

Potom už přišel Ladislav, v sáčku a kalhotách (barevných ponožek jsem si nevšimla, ale doufám, že byly s jednorožci), a začala zábava. Jako první nám pověděl něco malinko o své nedávné cestě s rodiči do Nepálu, kterou jsem tu a tam zahlédla na Instagramu. Být součástí Ziburovic rodiny musí být vážně zábava a hlavně vtip jehož pointou byl jeden známý film, mě rozesmál tak, že jsem se div neskácela ze židle.

Další minuty už patřily Jeruzalému, kdy Ladislav komentoval probíhající prezentaci a reagoval na publikum. Knihu jsem četla už dávno, takže mi bodlo, že některé pasáže se prezentací připomněly.

Následovala přestávka, a po ní přednáška pokračovala ve stejném tempu, jako začala, nenudila jsem se ani na chvíli, Ladislav mluví vtipně a především poutavě a zábavně.

Celá akce nakonec trvala dvě hodiny a něco, čemuž se mi nechtělo věřit, vždyť to začalo před chvílí! Po skončení se někteří vrhali neohroženě za Ládíkem, asi aby si nechali podepsat knihy, já se ale tlačila ven, protože druhý den mě čekalo brzké vstávání. Byla jsem nadšená, jako dlouho ne, a když mi včera kamarádka řekla, že už na netu visí termíny na přednášky odehrávající se příští rok, neváhala jsem, takže, hádejte, kdo sebere blízké a vydá se na Prázdniny v Evropě?

P.S. Pokud váháte, jestli na Ziburu jít, nebo ne, tak neváhejte, protože lístky mizí rychle, aspoň u nás ve městě.

Obrázek je z Pixabay.com, nádhled má licenci CC0 (volné pro komerční použití), není nutné uvádět zdroj.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.