Proč se nikdy nestanu instagramovou hvězdou? Pohlédla jsem pravdě do očí

Z různých webů znáte buď blogery, kteří jsou sami insta kvězdy nebo blogery, kteří vám radí, jak se insta hvězdou stát. Já to ale vezmu z opačné stránky a v tomto článku vám předložím důvody, proč se insta hvězdou v blízké budoucnosti nestanu:

  1. Hlídám si svoje soukromí- Jen tak něco na Instáč nepověsím, z toho důvodu, že bych nerada do některých soukromých věcí pustila svoje sledující. Já vím, já vím, takto nikdy neprorazím, ale vážně nechci, ať mí sledující ví o každém mém kroku a o každém člověku, se kterým se stýkám. Pak to vypadá, že vůbec nežiju, že jo, protože co není na Instagramu, jako by nebylo, ale co už.
  2. Nejsem aktivní 24/7– Spousta lidí Instáčem doslova žije, sledují algoritmus, dorovnávají počty sledujících a sledovaných, zdlouhavě upravují fotky, či počítají srdíčka u každé fotky. Ať si každý dělá co chce, ale já Instáčem nežiju a chodím na něj maximálně 2x denně.
  3.  Nedělám moc stories– Zpočátku jsem insta stories dělala, momentálně mě to buď nebaví, nebo jsem líná se u něčeho natočit. Spousta lidí vám přitom řekne, že stories jsou pro vaše sledující nejdůležitější, jelikož vás přes ně můžou lépe poznat. Moje lenost postovat stories je ale větší, než touha po slávě.

CC0 1.0. Pixabay.com.

4. Neumím upravovat fotky– Nevím, jestli je to složité, nebo ne, ale zkrátka neznám ani ty programy, ve kterých se fotky upravují a popravdě to ani neumím. Vždycky fotku hodím do Google photos, zmáčku „automatická úprava“ a hotovo.

5. Nemám zrcadlovku Vlastním Huaweii P9 Lite, a co si budem nalhávat, zrcadlovka a jiné foťáky zkrátka dělají ty fotky mnohem kvalitnější, to znamená, že přitáhnou více lidí. Kvůli insta slávě do toho ale vážně investovat nebudu.

6. Twitter mě baví víc a jsem na něm aktivnější- Nevím proč, ale když už, tak dávám přednost Twitteru, přestože zpočátku se mi to zdálo jako ta nejzbytečnější sociální síť.

7. Nejsem přílišný estét– A to je pro Instagram kámen úrazu. Někteří lidi tráví dlouhé minuty vymýšlením konceptu fotky, ale to já neumím. Proto tvořím některé fotky s přítelem, který je prostě větší puntičkář a estét, než já.

8. Nepřidávám si lidi, co mě nezajímají– Někdo sbírá sledující tak, že vás „followne“ a jakmile ho následujete zpátky, dá „unfollow“. Tak přesně to já nedělám, sleduju jen lidi, kteří mě skutečně zajímají.

9. Připadám si blbě- Jak si připadáte vy, když si fotíte oběd, který vám v restauraci přistane na stole? Já pěkně blbě.

Je to dost důvodů, abych nebyla insta hvězdou? Já vím, takto nebudu mít nikdy žádnou Insta spolupráci, a nepřijdou mi ty obrovské balíčky od firem, ale když já to prostě nebudu tlačit na sílu, abych byla vidět (ano, možná jsem blbá).

Nádhled Pixabay.com, CC0 1.0.

Související články

4 komentáře

  1. Díky bohu za normální lidi! Myslím, že musíš mít daleko spokojenější s tímhle přístupem než ostatní instagramový čubinky (haha, včetně mě.. hahahaha *crying*)

  2. No, jak to říct. Twitter nemám a Instagram rovněž ne. A určitě si ani jedno zakládat nebudu, konec konců kdyby mě okolnosti nebyly bývaly donutily, nezakládala bych si ani Facebook. Mám hloupý telefon a zrcadlovku nevlastním – ideální člověk moderního věku 🙂 Nechybí mi to ani omylem, prostě na těchhle věcech nechci ztrácet čas. To si raději napíšu nějaký ten článek na blog 🙂

    1. To tě chválím, já se snažím na „sítích“ skoro netrávit čas, ale někteří z mého okolí jsou pravý opak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.