Proč tolik hodných slečen zůstává samotných?

Určitě ve svém okolí máte taky přinejmenším jednu slečnu, která je hodná, inteligentní, milá, přátelská, už dávno vyšla z puberty, ale je sama, bez chlapa. Fakt, že všechny její kamarádky žijí v dlouholetém vztahu, chystají svatbu a rodí děti, ji přivádí k pocitům méněcennosti, smutku a beznaděje, která zároveň nahání hrůzu, jelikož až do konce života se vidí v obklopení svých věrných přítelkyň, kterými jsou kočky. Pokud chceme tento stav ještě zhoršit, zmíníme, že tato mladá dívka s nikým nikdy nechodila, nedostala pusu, neměla sex.

Jasně, že je spousta feministicky založených žen, které chlapa k životu prostě nepotřebují a neberou ho více, než jako dárce spermií, ale naše slečna je jiná, ta po vztahu touží, přestože všichni víme, že by si v různých životních situacích poradila sama.

Proč teda pořád nemůže o žádného zavadit?

Ukážeme si možné dívky, o kterých tento článek je.

Sára žije s rodiči a na vysokou odešla do pár km vzdáleného města, je jedináčkem zvyklým na pohodlí domova. Nemá ráda party a jejím velkým mínusem je ostýchavost. Přestože se jí plno chlapů líbí, není schopná udělat další krok, protože trpí nízkým sebevědomím. Není jako ty tuctové holky z Instagramu, navrch huj, vespod fuj, ona je jiná, nepotřebuje míry 90-60-90 a ani je nemá. Přestože není prvoplánově krásná, je hodná, inteligentní, přátelská.

Klára je pravým opakem Sáry. Lidi, co ji neznají si myslí, že má velké sebevědomí, jelikož se tak na okolí tváří a ví o sobě, že je hezká, navíc má bohaté rodiče. Miluje party, nebojí se seznamovat s lidmi, střídá hodně chlapů, ale už dlouho žádný vztah neměla a každý skončil po pár dnech, nejhůře po jedné noci. Ráda se baví na akcích a často se opije. Chlapi ji vidí jako lehkou holku.

Dominika se mermomocí snaží zanechat na své okolí dobrý dojem. Snaží se mluvit o intelektuálních tématech, přestože jí nic moc neříkají, aktuálních trendech, stýká se s hodně lidmi a ráda mluví o sobě, o svých plánech, ale taky o pocitech. Nemá problém psát lidem tak dlouho, dokud někdo nesouhlasí a nepůjde s ní ven. Party nevyhledává, ale ani neodmítá. Zkoušela pracovat jako modelka, ale výrazné úspěchy u můžu nezaznamenává.

Zkuste přijít na to, proč tyto dívky nemají štěstí v lásce, myslím, že je hodně jim podobných.

Nacházíme se uprostřed krize, kdy chybí slušní chlapi nebo jsou výše zmíněné dívky náročné? Jak by se mohly změnit?

Kde je v současné chvíli nejlepší hledat? Nebo by měly sedět v koutě a čekat na prince?

Tématicky článek vychází na Valentýna, ale je to jen americký svatek bez špetky tradice v naší zemi, takže svobodné holky, hlavy vzhůru!

Abyste neřekli, že jsem vám odepřela tradiční valentýnský článek, ve kterém se dozvíte, jestli žiju s kočkami nebo chlapem, tak B je správně. Letošní Valentýn ale neslavíme, jelikož já jsem v Alpách (jak můžete vědět z Instastories, a přítel doma v ČR). Největším dárkem pro mě bude, že se v pořádku v neděli sejdeme doma. Moc vám o svém vztahu nesmím vykládat, jelikož přítel nechce být slavný, ale zmíním, že jsme spolu téměř pět let s kratšími pauzami. Zažili jsme ledacos a oba máme hodně složitou povahu, takže občas je to u nás doma veselé. Přesto, jsem ráda, že ho mám.

Související články

3 komentáře

  1. Já zastávám názor, že seznamka je jedním z nejlepších způsobů, jak využít technologie ve svůj prospěch a najít k sobě někoho podobně zaměřeného. Nebýt internetu, nikdy nepoznám svého teď již několikaletého přítele, který je mi tak moc podobný a skvěle si rozumíme… Takže ať to tato děvčata zkusí! 🙂

    1. To máš pravdu ;), taky seznamku neberu jako něco ponižujícího, ale třeba pro Sáru je to extrémně ponižující.

  2. Tohle je téma, nad kterým jsem v pubertě hodně často přemýšlela. Všechny holky okolo mě už měly kluky, některé už i více vztahů než jen ten první a samozřejmě hromady zážitků a zkušeností ať už v líbání nebo sexu. Připadala jsem si jako mimozemšťan, protože každá dostávala spousty komplimentů k fotkám, měla spoustu klučičích kamarádů a já vlastně neměla mezi kluky ani kamaráda, natož přítele. Během dospívání jsem vypadala hodně nevzhledně, kluci mě titulovali na nejhnusnější holku školy. Nadávali mi, obcházeli mě obloukem a nikomu jsem se nelíbila.

    Do toho samozřejmě sociální fobie, ostýchavost, nenápadnost. Vidím se zhruba jako Sára v tvém výčtu děvčat. Docela by mě zajímalo, čím to je, že některé holky mají zástupy nápadníků a to jsou třeba sprosté, své partnery podvádějí a tak. Já se s přítelem seznámila úplně náhodou v tanečních, vůbec by mě nenapadlo, že by mě tam fakt mohl někdo chtít a sympatie byly vzájemné. Jinak o mě ale zájem není 😀 To se mi vždycky líbí, jak různě v diskuzích ženy píší, jak je o ně zájem a chlapům se líbí. Tohle jsem třeba nikdy nezažila 😀 Že by mě někdo balil nebo tak něco 😀

    LENN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.