S knihomolkou Luckou nejen o knihách, ale taky třeba o maturitě z matematiky

1. Ahoj Luci, na blogu píšeš hodně o knihách, která je tvoje nejoblíbenější?
Ahoj Teri, jsme u první otázky a já už nevím, jak na ni odpovědět. Takové ty moje srdcovky jsou třeba nejtemnější hodina od Barbary Erskinové nebo snad všechny knihy od Colleen Hoover.
2. Která kniha tě naopak nenadchla?
To je můj momentální problém. Moc jsem se těšila na knihu Mé sladké šestnácté století a musím říci, že mě naprosto zklamala. Ovšem na toto téma připravuji článek na blog, takže se k tomu ještě vyjádřím.
3. Příští rok tě čeká maturita, jak se na ni cítíš?
No necítím! 😀 Nějak to rychle uteklo a připadá mi, že na ni nejsem připravená. 😀
4. Co zavedení povinné maturity z matiky, tobě se sice vyhne, ale myslíš, že je to správné?
Podle mě to správné není, už jen z toho důvodu, že matematika se musí spíš pochopit než naučit a když se podívám kolem sebe, tak ji nikdo nemá rád. Jsem názoru, že by měla být stále nepovinná.
5. Zúčastnila ses Čtenářské výzvy, mohla bys to trošku více popsat, o co se jedná a tak?
Samozřejmě. Je to velice jednoduché. Vždy na začátku roku se sepíšou různé body, kterým by kniha, kterou přečteme měla odpovídat. Teď to zní trochu složitě, ale jde jen o to, že tam bude třeba bod – Kniha od českého autora – takže si vyberu českého spisovatele. A takhle plním ostatní body, které si zaznamenávám na stránce Databázeknih.cz
6. Jaký je tvůj knižní rekord za rok?
Jednou se mi podařilo přečíst 48 knížek za rok s tím, že jsem některé měsíce vůbec nečetla. 😀 Ale nyní je to daleko slabší. Přece jenom vedle školy mám i jiné povinnosti a na čtení nezbývá tolik času. A když tak spíše knihy k maturitě.
 7. Považuješ knihu za dobrý vánoční dárek?
Rozhodně ano! Mám radost za každou knihu, kterou dostanu a také z toho trochu vyplývá, jak mě ta osoba vnímá a ví přesně co čtu. Třeba minulý rok jsem dostala k vánocům dvě knihy od svého přítele a i když toto téma není úplně obvyklé tak se trefil naprosto přesně a to jsem velice ocenila. Takže určitě je to skvělý dárek.
8. Jak často píšeš na blog?
Teď je to trochu horší. Jak jsem říkala mám toho docela dost a když se najde chvilka tak si spíš zalezu pod peřinu s čajem v ruce a čtu si. Takže bych řekla, že je to takové nárazové. Ovšem mám v hlavě plno nápadů na skvělé články. Jen je uskutečnit. 😀
9. Blogů o knihách je spousta, děláš něco proto, aby ten tvůj vynikl?
Určitě ano. Snažím se do článku dát i kousek sebe a stále něco vylepšovat. A také se trochu zaměřit na aktuální témata jako je například ta maturita.
10. Dáš na doporučení, co číst, nebo volíš knihu podle sebe?
Jak kdy. Někdy mi poradí kamarádka a jindy jdu do knihovny, kde mě nějaká zaujme (většinou vybírám podle obalu 😀 ) Každopádně jsem velice ráda za radu od kamarádky, protože většinou je tak, že co se líbí jí, líbí se i mě. Takže si pak radíme navzájem. 😀
11. Protože na blogu píšeš i o jídle, které jídlo ti nejvíce a nejméně chutná? Zkusila jsi někdy exotickou kuchyni?
 Už od mala miluju svíčkovou 😀 .Pak jsou to například noky se špenátem a kuřecím masem, ty naprosto zbožňuju, ale je toho ještě spousty. 😀 A co třeba nejím tak je to na sto procent lečo. A jídlo, které sice sním, ale není to tak, že bych si to dala dobrovolně jsou chlupaté knedlíky, což je zvláštní, protože třeba noky, halušky atd. mám moc ráda. 😀 Exotickou asi úplně ne. Pokud se nejedná o čínu 😀 Tu doma děláme naprosto skvělou.
12. Lucčina otázka pro mě: Mě by velice zajímalo něco více o tom, kde provádíš a tak, protože studuji cestovní ruch a zámky a hrady naprosto zbožňuju a vždy jsem chtěla být průvodkyně.
 Luci, provázím na hradě a zámku, hlavně v létě. Kdybys ty, nebo čtenáři chtěli s něčím poradit, co se týče provázení, tak mi klidně napište (kontakt je na blogu) a pokusím se vám pomoci já, nebo mí kolegové.
Děkuji Lucce za rozhovor a přeju úspěšnou maturitu a hlavně co nejméně knižních zklamání :)!

Související články

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.