Setkání s mormony

Chci napsat trošku kontroverznější článek, a sice o mém náhodném setkání s mormony. Vycházela jsem zrovna od kadeřnice, když mě odchytili dva kluci přibližně stejně staří. Už v první chvíli mi bylo jasné, že se jedná o příslušníky nějakého náboženského vyznání, protože oba byli oblečení v  bílé košili, kalhotech a měli jmenovky. Tipovala jsem to z počátku na jehovisty, když začali mluvit, bylo mi to jasné, mormoni, konkrétně z Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů.

V Brně slouží misijní cestu, která u jednoho trvá už rok a půl, u druhého skončí příští týden. Jeden je z Kalifornie, druhý z Utahu. Lámanou češtinou mi začali klást otázky. ,,V co věříte?“ ,,Jak víte, že je vaše víra správná?Co vás k ní přivedlo?“ ,,Znáte Knihu Mormonovu?“ ,,Nechtěla byste si s námi více popovídat?Tak dvacet minut?“ A tak jsem se s nimi pustila do hovoru. Bylo to zvláštní, mluvit o náboženství se stejně starými lidmi. Jelikož ale nejsem zastánce jakýchkoliv kontroverzních náboženských vyznání, nepřesvědčili mě. A tak šli zase dál, hledat člověka, který by si s nimi pořádně popovídal, vůbec jim to nezávidím.

Pokud je tu nějaký příslušník tohoto vyznání, můžeme rozvést diskuzi. Do obsáhlého článku o historii a zvycích mormonů se nechci pouštět, jelikož si to každý může najít sám. Schválně se ale někdy zastavte s příslušníky některého z náboženských vyznání.

P.S. Díky mým květinovaným kalhotám mě nějaký starý pán chtěl pozvat na víno, zaobalil to slovy, jestli by si nemohl jednu květinu z kalhot vzít :D.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.